Poděkování z Chocně. Velké díky celému vyjednávacímu týmu

Rok a půl jsme jezdili do Zařízení sociální péče Choceň. V několika předchozích číslech Bulletinu jsme popisovali, jak jsme jednali a k čemu jsme došli. Po roce a půl konečně zaměstnanci obdrželi nové platové výměry s přiznaným zvláštním příplatkem. Jednání nebyla jednoduchá, každý argument zaměstnavatele proti přiznání příplatku jsme museli dokládat stanoviskem Ministerstva práce a sociálních věcí, což také zabralo čas. Nálada v zařízení vždy také nenahrávala odborové organizaci, ale odborová organizace vydržela a my s ní.

Když skončí jedna kauza, neznamená to konec práce, současně se řeší ostatní problémy, nebo nastane další nespravedlnost k řešení. Znáte to, v tomto koloběhu není ani čas si pozitivní konec jednání vyhodnotit a tzv. užít. Proto nás velmi potěšilo, když za námi v úterý 11. června do Prahy na svaz přijela z Chocně předsedkyně odborové organizace Ivana Smejkalová a místopředsedkyně Jaroslava Dušková, aby nám poděkovaly.

Předsedkyně Ivana Smejkalová se poté ještě k příjemné návštěvě na odborovém svazu vrátila zaslaným e-mailem:

„Opravdu moc děkujeme za vše, že jste nás zastupovali, podporovali a vše s námi vydrželi a dojednali a těšíme se na další setkání a jednání s Vámi.

Nebýt Vás, nikdy bychom si jakýmkoliv způsobem nepomohli ať už finančně nebo tím, že i když je naše práce velmi náročná, cítíme se lépe a to za to stojí.“

Velké díky, kolegyně, že jste přijely, měly jsme možnost si popovídat, zavzpomínat a dodat si sil do další práce. Velké díky, že jste to nevzdaly ani v době nepříjemných vztahů na pracovišti.

Velké díky celému vyjednávacímu týmu.

Foto autorka

Podobné články

Aktuality 13. 11. 2023 / 11:13

Kolektivní vyjednávání v Krajské zdravotní začalo 30. října

V Krajské zdravotní, a. s., začalo 30. října kolektivní vyjednání. Zúčastnili se zástupci všech odborových organizací OSZSP ČR nemocnic Krajské zdravotní.

Aktuality 19. 10. 2023 / 14:23

Odboráři z FN Plzeň společně vyrazili do Safari Parku

Rok se s rokem sešel a naše odborová organizace opět uspořádala akci pro své členy a jejich ratolesti. Tentokráte do Safari Parku ve Dvoře Králové nad Labem.

Aktuality 15. 9. 2023 / 9:27

V Krajské zdravotní o opatřeních týkajících se více zaměstnanců

Ve všech kolektivních smlouvách mají odbory a zaměstnavatelé sjednán postup pro případ opatření zaměstnavatele, která se týkají většího počtu zaměstnanců.

Načíst další
 
Napište nám