Podzimní turnaj ve volejbale

Na sklonku nádherného podzimu se ve sportovní hale ČKD Blansko uskutečnil závěrečný turnaj našich sportovních her v roce 2013, a to turnaj ve volejbale. Jak vyplývá z předcházející věty, volejbal jsme vrátili do Blanska po roční pauze a uskutečnění loňského turnaje v Ostravě. Pro mě osobně přesun volejbalu zpět do Blanska znamenal velmi smíšené pocity. Ostrava byla totiž srdeční záležitostí, tradičním místem, kde probíhaly první turnaje a kde nám s velkým nasazením (stejně jako vloni) vždy pomáhal skvělý Vlastík Malyška. Ale proti tomuto nespornému plusu se postavilo mnoho technických komplikací, zejména schopnost sehnat v Ostravě hotel, kde se dá ubytovat, najíst a kde mají i dostatečně velkou společenskou místnost a ještě by to nemělo být daleko do haly… Tohle všechno je v Blansku na jednom místě, a tak rozhodnutí vrátit se zpět bylo jasné.

Sportovci obětovali volný víkend a sjeli se ve dnech 8. až 10. listopadu 2013 do Blanska k vzájemnému zápolení. Letos nastoupilo na palubovku šest družstev a turnaj se celý den nesl ve znamení sportovního ducha, úsměvu a pohody. Poměrně dlouho nebylo jasno, jak to může dopadnout, ale po obědě se to začalo rýsovat a bylo jasné, že souboj o bednu bude mezi Nitrou, Jičínem, Jablunkovem a FN Ostrava.

Sympaťáci z Jablunkova bojovali jako lvi, ale nakonec se museli uspokojit až s pátým místem. Tady je ovšem nutno připomenout, že právě Sanatorium Jablunkov letos reprezentovalo náš odborový svaz na turnaji partnerského Slovenského odborového svazu zdravotnictví a sociálních služeb a skončilo tam na krásném druhém místě. Hned za Nitrou. A hráči z Fakultní nemocnice Nitra byli taky těmi, kteří si z našeho turnaje odvezli pohár za první místo. Na druhém místě skončila Nemocnice Jičín a třetí byl tým Fakultní nemocnice Ostrava.

Všichni zúčastnění zaslouží jedno velikánské poděkování za entuziasmus, který vkládají do hry a schopnost obětovat volný čas pro společnou akci odborářů.

Večerní slavnostní vyhlášení bylo plné úsměvů a z pozice místopředsedy OSZSP ČR jsem velmi rád dekoroval vítěze.

Sláva vítězům a čest poraženým! Na shledanou v příštím – jubilejním patnáctém ročníku!

Foto autor

Konečné pořadí turnaje:

  1. FN Nitra
  2. Oblastní nemocnice Jičín
  3. Fakultní nemocnice Ostrava
  4. Léčebné Lázně Jáchymov
  5. Sanatorium Jablunkov
  6. Čtyřlístek Ostrava

Podobné články

Aktuality 7. 12. 2015 / 15:26

Turnaj ve volejbale uzavřel sportovní hry 2015

Ve sportovní hale ČKD Blansko se již tradičně, letos ve dnech 6. – 8. listopadu, uskutečnil závěrečný turnaj našich sportovních her, a to turnaj ve volejbale.

Aktuality 16. 1. 2013 / 14:47

Svazový volejbal se vrátil do Ostravy

Poslední z turnajů svazových sportovních her, turnaj ve volejbalu, se konal 9. – 11. listopadu 2012 a po dlouhých šesti letech vrátil zpět na půdu našeho černého srdce republiky, do Ostravy. Po slibném počtu předběžně přihlášených se nám ale postupem času mnoho družstev odhlásilo, což samotné odhlášené může jenom mrzet! Zápasy neztratily nic na své bojovnosti a některé byly skutečně velmi zajímavé.

 
Napište nám