Příručka pro personální agendu a odměňování zaměstnanců

Zákoník práce nepřestal platit ani v době pandemie koronaviru COVID-19. Mnozí zaměstnanci kvůli zajištění péče o své pacienty a klienty dobrovolně dělají mnoho nad jeho rámec, za což si zaslouží poděkování a ocenění.

Na druhou stranu existují zaměstnavatelé, kteří na zaměstnance vyvíjejí nezákonný a nepřípustný nátlak, někdy je dokonce vydírají nebo jim vyhrožují.

Při řešení těchto problémů může být odborovým organizacím a jejich výborům velmi užitečná Příručka pro personální agendu a odměňování zaměstnanců, kterou najdete na: https://ppropo.mpsv.cz/

Další praktické informace a odpovědi na aktuální otázky najdete na webu Ministerstva práce a sociálních věcí v částech věnovaných zaměstnancům: https://www.mpsv.cz/

Podobné články

Aktuality 2. 6. 2023 / 9:53

OS je pobouřený návrhem na snížení platů a zrušení valorizace plateb za státní pojištěnce

Odborový svaz je pobouřený návrhem na snížení platových tarifů zaměstnanců veřejných služeb a veřejné správy o 5 % a návrhem, aby v roce 2024 nebyla valorizována platba zdravotního pojištění za státní pojištěnce.

Aktuality 31. 5. 2023 / 10:30

Sněm ČMKOS rozhodl o vzniku stávkových výborů

Protože vláda nereagovala na výzvy odborů k vedení řádného sociálního dialogu, rozhodl Sněm ČMKOS o tom, že stávková pohotovost ČMKOS přejde do dalšího stádia.

Aktuality 31. 5. 2023 / 10:16

ČMKOS vypracovala spravedlivější návrh úsporných opatření

ČMKOS posoudila vládní návrhy úsporných opatření, zdůraznila, že k prosperitě se nelze proškrtat, a předložila vlastní spravedlivější návrh úsporných opatření.

Načíst další
 
Napište nám