Prosinec 2020

18. prosince

* Místopředseda OS Lubomír Francl se zúčastnil on-line jednání Komise pro posuzování nových přístrojových technologií a kapacit hrazených ze zdravotního pojištění.

17. prosince

* Konala se společná porada vedení odborového svazu se všemi zaměstnanci OS. Byly podány informace o problémech a jednáních v odborových organizacích a informace z regionů.

16. prosince

* Uskutečnilo se poslední on-line setkání s ministryní Maláčovou a dalšími zaměstnanci MPSV v roce 2020. Hostem byla i hlavní hygienička Jarmila Rážová. Mezi nejdůležitější body jednání patřily podmínky návštěvy seniorů z pobytových zařízení u svých blízkých. Mezi dalšími body byla informace o očkování české populace. Za OS se zúčastnily předsedkyně Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Jana Hnyková.

15. prosince

* Poslední jednání rady ČMKOS v roce 2020 se konalo formou on-line a části jednání se zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se zúčastnila on-line jednání kulatého stolu k přípravě Národního programu reforem ČR 2021, aby okomentovala připomínky odborů k Národnímu programu reforem pro rok 2021 v oblasti zdravotnictví a sociálních služeb.

* Místopředseda OS Lubomír Francl řešil ve Státních léčebných lázních Janské Lázně kolektivní smlouvu pro rok 2021.

14. prosince

* 156. plenární schůze tripartity, která se opět konala formou on-line, se zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

11. prosince

* Formou on-line se uskutečnila předporada k 156. plenární schůzi tripartity. Za OS o aktuální situaci ve zdravotnictví a sociálních službách informovala předsedkyně Dagmar Žitníková.

10. prosince

* Místopředsedové OS Jana Hnyková a Lubomír Francl se na pozvání předsedy ZO Romana Cardy zúčastnili podpisu kolektivní smlouvy na rok 2021 v Nemocnici Písek, a. s.

* Dalšího on-line jednání pořádaného ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou k aktuální situaci v sociálních službách se zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

8. prosince

* Formou on-line jednala výkonná rada OS.

* Odpoledne se konala pravidelné setkání zástupců odborových svazů ČMKOS a zástupců České národní banky. Letošní diskuze proběhla formou on-line. Jednání zahájili guvernér ČNB Jiří Rusnok a předseda ČMKOS Josef Středula. Aktuální informace ze zdravotnictví a sociálních služeb sdělila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

7. prosince

* Místopředseda OS Lubomír Francl se v Českých Budějovicích zúčastnil jednání Dozorčí rady Nemocnice České Budějovice, a. s., která poprvé po krajských volbách zasedala v novém složení.

* Dopoledne se konalo on-line školení pro vedení odborových svazů a inspektory BOZP pod názvem Ergonomické a psychosociální aspekty práce z domova. Přednášela MUDr. Vladimíra Lipšová ze Státního zdravotního ústavu. Zúčastnili se svazový inspektoři BOZP a místopředsedkyně OS Jana Hnyková.

* Od 13 hodin se konala společná on-line porada zaměstnanců odborového svazu, na níž se probírala situace v jednotlivých krajích a organizační záležitosti.

* Od 16 hodin se konalo on-line setkání svazové sekce sociál.

4. prosince

* Formou on-line jednala ekonomické komise OS. Na programu byl návrh rozpočtu OS na rok 2021.

3. prosince

* Jednal tripartitní pracovní tým pro zdravotnictví. Jednání se zúčastnily předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Jana Hnyková. Formou on-line se jednání zúčastnil i místopředseda Lubomír Francl. Jednání řídila vedoucí pracovního týmu a vedoucí právního a sociálního oddělení OS Ivana Břeňková.

* Odpoledne se konala videokonference s MPSV a dalšími zástupci z oblasti sociálních služeb, byl představen metodický postup č. 17 k testování návštěv. Padla informace o vyhlášení třetího kola dotačního řízení na úhradu antigenních testů pro návštěvy. Za OS se zúčastnily předsedkyně Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Jana Hnyková.

1. prosince

* Odpoledne se konala videokonference za účasti zástupců MPSV, Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR, hlavní hygieničky Jarmily Rážové, zástupců krajů a dalších organizací působících v sociálních službách. Tématem bylo vykazování testování klientů a zaměstnanců v sociálních službách do programu ISIN. Za OS se zúčastnily předsedkyně Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Jana Hnyková.

Aktuality 21. 4. 2024 / 21:06

Březen 2024

V pátek 22. března se s ministrem Marianem Jurečkou a jeho týmem sešly předsedkyně OS Dagmar Žitníková, místopředsedkyně OS Jana Hnyková a vedoucí právního a sociálního oddělení OS Ivana Břeňková.

Aktuality 15. 3. 2024 / 19:32

Únor 2024

26. února: Strategické investice a prorůstová opatření, důchody a aktuální situace ve zdravotnictví a situace ve společnosti Liberty Ostrava byly hlavními tématy jednání tripartity.

Aktuality 16. 2. 2024 / 21:56

Leden 2024

29. ledna: Na Ministerstvu zdravotnictví jednal tripartitní pracovní tým pro zdravotnictví.