Sjezd ČMKOS do vedení opět zvolil Josefa Středulu, Víta Samka a Radku Sokolovou

V pátek 27. a v sobotu 28. dubna se v pražském hotelu Olšanka sešlo na 200 delegátů na VII. sjezdu Českomoravské konfederace odborových svazů. Bylo mezi nimi také 14 zástupců OS zdravotnictví a sociální péče ČR a předseda jihočeské krajské rady Jan Šusta se zúčastnil za Regionální radu odborových svazů.

Delegáti zhodnotili činnost za uplynulé čtyřleté období, vyslechli si projevy pozvaných hostů a zvolili předsedu a dva místopředsedy ČMKOS a sedmičlennou Revizní komisi.

Předsedou ČMKOS byl zvolen Josef Středula (183 hlasů ze 187 odevzdaných), místopředsedou Vít Samek (178 hlasů ze 188 odevzdaných) a místopředsedkyní Radka Sokolová (174 hlasů ze 188 odevzdaných). Do Revizní komise byli zvoleni oba kandidáti navržení OSZSP ČR, a to Soňa Vytisková (předsedkyně dozorčí rady OS) a Stanislav Taťoun (člen dozorčí rady OS).

Podrobnější zprávu z jednání připravujeme.

Záznam jednání sjezdu najdete na webu ČMKOS: www.cmkos.cz 

Foto Petr Kolev, Sondy revue

Podobné články

Aktuality 27. 11. 2023 / 13:57

Pondělí 27. listopadu: Den protestů ČMKOS

PODPOŘTE I VY SVÝM PODPISEM DEN PROTESTŮ 27. LISTOPADU, A TO NA TÉTO STRANĚ VPRAVO NAHOŘE POD NÁZVEM PTÁME SE. DĚKUJEME!

Aktuality 24. 11. 2023 / 22:11

Společně jsme silnější. I při protestu. Děkujeme za podporu!

Děkujeme za vaši podporu při jednáních i při chystaném protestu, za zaslané informace, fotografie i videa. Některá z nich najdete i zde na webu pod ikonkou nahoře na této straně.

Aktuality 19. 11. 2023 / 19:09

Absurdní tři hodiny: MZ všem tarify nezvýší, tarify nezvýší…

Další jednání k odměňování ve zdravotnictví se konalo v pondělí 13. listopadu.

Načíst další
 
Napište nám