Společnost pracovního lékařství ČLS JEP k uznání COVID-19 za nemoc z povolání

Také díky výborné práci svazových inspektorů BOZP získal odborový svaz stanovisko výboru Společnosti pracovního lékařství České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně k podmínkám uznání nemoci COVID-19 za nemoc z povolání ve smyslu nařízení vlády č. 290/1995 Sb. k datu 25. 3. 2020, kde se jasně hovoří o tom, že COVID-19 je nemoc z povolání.

Stanovisko viz níže jako soubor ke stažení.

Výbor Společnosti pracovního lékařství ČLS JEP nad rámec stanoviska zaslal i následující poděkování.

“Velké poděkování, obdiv a úcta patří zdravotníkům, sociálním pracovníkům a všem ostatním, kteří s plným nasazením pracují na udržení chodu života v naší zemi.”

Soubory ke stažení

Podobné články

Aktuality 2. 6. 2023 / 9:53

OS je pobouřený návrhem na snížení platů a zrušení valorizace plateb za státní pojištěnce

Odborový svaz je pobouřený návrhem na snížení platových tarifů zaměstnanců veřejných služeb a veřejné správy o 5 % a návrhem, aby v roce 2024 nebyla valorizována platba zdravotního pojištění za státní pojištěnce.

Aktuality 31. 5. 2023 / 10:30

Sněm ČMKOS rozhodl o vzniku stávkových výborů

Protože vláda nereagovala na výzvy odborů k vedení řádného sociálního dialogu, rozhodl Sněm ČMKOS o tom, že stávková pohotovost ČMKOS přejde do dalšího stádia.

Aktuality 31. 5. 2023 / 10:16

ČMKOS vypracovala spravedlivější návrh úsporných opatření

ČMKOS posoudila vládní návrhy úsporných opatření, zdůraznila, že k prosperitě se nelze proškrtat, a předložila vlastní spravedlivější návrh úsporných opatření.

Načíst další
 
Napište nám