Vláda rozhodla o zvýšení platů, OS ukončil rozšířenou stávkovou pohotovost

Vážené kolegyně a kolegové, s radostí vám oznamujeme, že se nám podařilo prosadit náš záměr – zvýšit platy pro zaměstnance veřejných služeb.

V pondělí 11. září se vládní koalice shodla, že se od 1. 11. 2017 zvýší platové tarify pedagogům o 15 % a zaměstnancům ve veřejných službách o 10 %. Zaměstnanci ve zdravotnictví se zvýšení dočkají od 1. ledna 2018.

Připomínáme, že nic nepřichází samo. K prosazení tohoto našeho požadavku jsme museli využít všech prostředků. Jednání byla těžká, probíhala od dubna a nakonec jsme skončili ve stávkové pohotovosti odborových svazů veřejných služeb.

Informace o tom najdete ve zprávě níže: http://osz.cmkos.cz/cz/clanky/6-9-2017-stavkova-pohotovost.aspx

Ještě v pondělí 11. září ráno se před Úřadem vlády také demonstrovalo.

Předsedové, místopředsedové a další zástupci odborových svazů připomněli členům vlády oprávněné platové požadavky odborů. A záměr se přetavil ve skutek.

V pondělí 25. září koaliční shodu na zvýšení platů potvrdila vláda a fakticky tak o zvýšení rozhodla.

Odborový svaz proto téhož dne ukončil rozšířenou stávkovou pohotovost, do níž kvůli zvýšení platů a mezd vstoupil 6. září. Nadále však trvá stávková pohotovost odborového svazu související se situací na Jihomoravské ZZS.

Všem vám děkujeme za podporu.

Vedení odborového svazu

Podobné články

Aktuality 16. 5. 2024 / 22:34

Už zase se odebírají hygienikům kompetence!

Novelu zákona o návykových látkách připravila skupinou poslanců s představou nutné ochrany dětí. To lze pochopit, ale nelze pochopit a souhlasit s tím, že se opět řeší odebrání kompetencí hygienické službě.

Aktuality 16. 5. 2024 / 21:52

Výpověď bez udání důvodu je naprosto NEPŘIJATELNÁ!

Příští týden se bude v Poslanecké sněmovně projednávat euronovela zákoníku práce.

Aktuality 16. 5. 2024 / 17:15

Ve světle událostí, které se odehrály 15. května na Slovensku, a se zřetelem k rozjitřené situaci v České republice se ČMKOS rozhodla přispět k uklidnění situace tím, že ruší demonstraci svolanou na 21. května 2024.

Načíst další
 
Napište nám