Vláda rozhodla o zvýšení platů, OS ukončil rozšířenou stávkovou pohotovost

Vážené kolegyně a kolegové, s radostí vám oznamujeme, že se nám podařilo prosadit náš záměr – zvýšit platy pro zaměstnance veřejných služeb.

V pondělí 11. září se vládní koalice shodla, že se od 1. 11. 2017 zvýší platové tarify pedagogům o 15 % a zaměstnancům ve veřejných službách o 10 %. Zaměstnanci ve zdravotnictví se zvýšení dočkají od 1. ledna 2018.

Připomínáme, že nic nepřichází samo. K prosazení tohoto našeho požadavku jsme museli využít všech prostředků. Jednání byla těžká, probíhala od dubna a nakonec jsme skončili ve stávkové pohotovosti odborových svazů veřejných služeb.

Informace o tom najdete ve zprávě níže: http://osz.cmkos.cz/cz/clanky/6-9-2017-stavkova-pohotovost.aspx

Ještě v pondělí 11. září ráno se před Úřadem vlády také demonstrovalo.

Předsedové, místopředsedové a další zástupci odborových svazů připomněli členům vlády oprávněné platové požadavky odborů. A záměr se přetavil ve skutek.

V pondělí 25. září koaliční shodu na zvýšení platů potvrdila vláda a fakticky tak o zvýšení rozhodla.

Odborový svaz proto téhož dne ukončil rozšířenou stávkovou pohotovost, do níž kvůli zvýšení platů a mezd vstoupil 6. září. Nadále však trvá stávková pohotovost odborového svazu související se situací na Jihomoravské ZZS.

Všem vám děkujeme za podporu.

Vedení odborového svazu

Podobné články

Aktuality 27. 11. 2023 / 13:57

Pondělí 27. listopadu: Den protestů ČMKOS

V pondělí 27. listopadu se členové Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR v maximální možné míře zapojili do Dne protestů.

Aktuality 24. 11. 2023 / 22:11

Společně jsme silnější. I při protestu. Děkujeme za podporu!

Děkujeme za vaši podporu při jednáních i při protestu 27. listopadu, za zaslané informace, fotografie i videa. Některá z nich najdete i zde na webu pod ikonkou nahoře na této straně.

Aktuality 19. 11. 2023 / 19:09

Absurdní tři hodiny: MZ všem tarify nezvýší, tarify nezvýší…

Další jednání k odměňování ve zdravotnictví se konalo v pondělí 13. listopadu.

Načíst další
 
Napište nám