Vláda rozhodla o zvýšení platů, OS ukončil rozšířenou stávkovou pohotovost

Vážené kolegyně a kolegové, s radostí vám oznamujeme, že se nám podařilo prosadit náš záměr – zvýšit platy pro zaměstnance veřejných služeb.

V pondělí 11. září se vládní koalice shodla, že se od 1. 11. 2017 zvýší platové tarify pedagogům o 15 % a zaměstnancům ve veřejných službách o 10 %. Zaměstnanci ve zdravotnictví se zvýšení dočkají od 1. ledna 2018.

Připomínáme, že nic nepřichází samo. K prosazení tohoto našeho požadavku jsme museli využít všech prostředků. Jednání byla těžká, probíhala od dubna a nakonec jsme skončili ve stávkové pohotovosti odborových svazů veřejných služeb.

Informace o tom najdete ve zprávě níže: http://osz.cmkos.cz/cz/clanky/6-9-2017-stavkova-pohotovost.aspx

Ještě v pondělí 11. září ráno se před Úřadem vlády také demonstrovalo.

Předsedové, místopředsedové a další zástupci odborových svazů připomněli členům vlády oprávněné platové požadavky odborů. A záměr se přetavil ve skutek.

V pondělí 25. září koaliční shodu na zvýšení platů potvrdila vláda a fakticky tak o zvýšení rozhodla.

Odborový svaz proto téhož dne ukončil rozšířenou stávkovou pohotovost, do níž kvůli zvýšení platů a mezd vstoupil 6. září. Nadále však trvá stávková pohotovost odborového svazu související se situací na Jihomoravské ZZS.

Všem vám děkujeme za podporu.

Vedení odborového svazu