Vláda schválila novelu katalogu prací, tedy i lepší platové zařazení

Vláda Bohuslava Sobotky na jednom ze svých posledních zasedání dne 6. 11. 2017 schválila novelu katalogu prací.

Změn je hodně. Jen krátce a v kostce, co se podařilo:

Všeobecné sestry, dětské sestry a porodní asistentky budou zařazeny od 10. do 12. platové třídy.

Praktické sestry budou zařazovány od 7. do 9. platové třídy. Pokud pracují v kartotékách, náleží jim 7. platová třída, jinak je pro ně standardem 9. třída, 8. je pro ně téměř nevyužitelná.

Sanitáři budou nově zařazeni nejméně do 3. platové třídy.

Ošetřovatelky, které pracují na ARO a JIP nebo pracují u pacientů s těžkým tělesným nebo mentálním postižením, budou zařazeny do 7. platových tříd.

Zdravotničtí záchranáři mohou být nově zařazeni až do 12. platových tříd.

Pro řidiče vozidel zdravotnické záchranné služby se doplňuje 8. platová třída.

Pracovníci v přímé péči (pracovníci v sociálních službách) se nově zařazují od 4. platové třídy.

Sociální pracovníci se nově zařazují od 10. do 13. platové třídy.

Novelou se ruší 8. platová třída pro ergoterapeuty, radiologické asistenty, zdravotní laboranty, zdravotně-sociální pracovníky,optometristy, asistenty ochrany veřejného zdraví, nutriční terapeuty, zubní techniky.

V katalogu jsou také doplněné nové profese jako behaviorální technik, asistent behaviorálního analytika, behaviorální analytik, terapeut tradiční čínské medicíny a specialista tradiční čínské medicíny.

Uvedené informace jsou čerpány ze stránek vlády, příslušné nařízení vlády ještě ve sbírce zákonů nevyšlo, ale očekáváme ho každým dnem.

Připomínám, že katalog prací se bohužel nevztahuje na zařízení, která odměňují zaměstnance mzdou. Přesto v souvislosti s úpravou katalogu doporučujeme všem odborovým organizacím, jejichž zaměstnavatel odměňuje zaměstnance mzdou, upravit zařazování pracovníků a odměňování v kolektivních smlouvách. K úpravám kolektivních smluv vám jsou k dispozici svazoví právníci.

Podobné články

Aktuality 13. 11. 2023 / 10:53

Záchranáři ze třinácti krajů jednali v Karlových Varech

Ve dnech 8. a 9. listopadu 2023 se v Karlových Varech sešli zástupci odborových organizací ze záchranek, tedy sekce zdravotnických záchranných služeb. Přijeli z třinácti krajů České republiky.

Aktuality 17. 10. 2023 / 21:13

Kde najdeme finanční prostředky pro zdravotnictví?

Vyslechl jsem povzdech záchranáře: „Tak jsem zase prohrál. 5:0, pět opilců, žádný pacient (ne! po letech ve výjezdu pro mě opravdu není opilec pacientem).

Aktuality 17. 10. 2023 / 19:42

Síť lékařských pohotovostí (a zbytek kryje záchranka)

Podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka by měly zdravotní pojišťovny zajistit síť lékařských pohotovostí při vznikající síti 89 urgentních příjmů. To ...

Načíst další
 
Napište nám