Výkonná rada a výkonný výbor se tentokrát sešly na Slovensku

Ve dnech 24. až 26. září se na Slovensku v Topoĺnikoch sešly na společnému jednání výkonná rada Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR a výkonný výbor Slovenského odborového svazu zdravotnictví a sociálních služeb.

Společné jednání je již tradicí a oba vrcholné orgány si zde vzájemně vyměňují informace o situaci ve zdravotnictví a v sociálních službách v obou zemích.

Stejně jako v minulém roce jsme se vzájemně informovali o pracovních podmínkách zaměstnanců, o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci, o situaci v odměňování – hodně se diskutovalo o kladech a záporech slovenskou vládou schváleného zákona o odměňování.

Kolegové nám také předali zkušenosti s vedením sociálního dialogu na všech úrovních a s úpravou zákoníku práce, kdy na Slovensku je povinnost zaměstnavatelů uvolňovat odborové funkcionáře pro výkon práce v odborech podle počtu zaměstnanců.

Nutno říci, že informace byly letos souhrnné – kolegové ze Slovenska měli na jaře VII. sjezd a v prezentaci, kterou jsme shlédli, měli zachycené všechny důležité momenty a události od VI. sjezdu.

Za náš svaz jsme ovšem byli připravení, kolegům jsme předvedli naši práci – shlédli zahajovací prezentaci z našeho sjezdu.

Společné setkání bylo jak velmi pracovní, tak také kulturní.

Navštívili jsme Katedrálu Panny Marie a svatého Vojtěcha v Ostrihome a večer jsme si neformálně popovídali o běžných starostech a problémech.

Foto Lubomír Francl

Aktuality 13. 6. 2024 / 13:07

Výkonná rada OS se v Bratislavě sešla se slovenskými kolegy

Po dvou letech se uskutečnilo ve dnech 23. až 25. května v Bratislavě společné jednání výkonné rady OSZSP ČR a výkonného výboru Slovenského odborového svazu zdravotnictví a sociálních služeb.

Aktuality 17. 4. 2024 / 21:29

Výkonná rada OSZSP ČR podpořila demonstraci 7. dubna v Bruselu

7. duben je Světovým dnem zdraví a Evropská federace odborových svazů veřejných služeb (EPSU) a koalice občanských organizací uspořádaly v Bruselu demonstraci, výkonná rada OS ji podpořila.

Aktuality 17. 4. 2024 / 18:37

Výkonná rada v dubnu

Společného jednání výkonné a dozorčí rady OS se v pondělí 8. dubna odpoledne zúčastnil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. V úterý 9. dubna pokračovalo jednání výkonné rady standardním programem.