Výkonná rada v dubnu

Výkonná rada se v úterý 10. dubna zabývala probíhajícími jednáními o platech a mzdách. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch nechce splnit slib předcházející vlády a od ledna příštího roku zvýšit o 10 procent platové tarify a základní mzdy, chce přidat pouze někomu a pouze tam, kde nejvíce chybějí zaměstnanci. S tím odborový svaz zásadně nesouhlasí a pokusil se ministrovi vysvětlit, že slib je třeba splnit a že situace v nemocnicích je kvůli nedostatku peněz v resortu vážná všude a chybějí zaměstnanci všech profesí.

Vážnost situace se snažila předsedkyně Žitníková opakovaně objasnit také premiérovi Andreji Babišovi. Snažila se mu zdůraznit, že stále trvají velké rozdíly v odměňování zaměstnanců nemocnic příspěvkových organizací a nemocnic obchodních společností. Protože její argumenty nebyly vyslyšeny, svolal odborový svaz na pátek 4. května celostátní poradu odborářů z nemocnic, aby si zde premiér mohl informace poslechnout přímo od nich.

Vedení OS informovalo o probíhajících jednáních o kolektivních smlouvách vyššího stupně a o dalších jednáních, která se týkala například zrušení karenční doby.

Výkonná rada projednala možnosti dalšího zachování, případně rozšíření benefitů pro členy odborového svazu.

Zabývala se situací v sociálních službách, kde kvůli tomu, že stát dlouhodobě záměrně nepodporuje lůžková zařízení, vzniká spousta komerčních zařízení a zoufalí lidé jsou nuceni je využívat, protože neseženou místo jinde.

Projednala činnost sekcí odborového svazu. Novým členem výboru sekce zdravotnických záchranných služeb se stal Bohuslav Zrza z jihomoravské záchranky.

O činnosti dozorčí rady informovala její předsedkyně Soňa Vytisková.

Podobné články

Aktuality 12. 9. 2023 / 8:51

Výkonná rada v září

Zářijové jednání výkonné rady OS bylo dvoudenní, a to v pondělí 4. a v úterý 5. září. Členové výkonné rady se na něm podrobně zabývali připravovaným vládním úsporným balíčkem.

Aktuality 10. 8. 2023 / 8:43

Výkonná rada v srpnu

Důvodem svolání on-line jednání výkonné rady odborového svazu, které se konalo v úterý 8. srpna, byl připravovaný vládní úsporný balíček a jeho dopad na zaměstnance.

Aktuality 17. 7. 2023 / 17:24

Výkonná rada v červenci

Zhodnocením aktuální situace ve zdravotnictví a sociální péči, červnovými protesty odborů a možnými dalšími kroky se v úterý 11. července zabývalo on-line jednání výkonné rady odborového svazu.

Načíst další
 
Napište nám