Výkonná rada v květnu

Květnová výkonná rada se konala výjimečně v pondělí 13. května, protože v úterý, kdy obvykle jedná, zasedal Sněm ČMKOS. Hostem úvodní části jednání výkonné rady byl Jaroslav Krabec, předseda představenstva a hlavní portfolio manažer Wood & Company investiční společnosti, a. s., která spravuje finanční majetek odborového svazu. Členy výkonné rady podrobně seznámil se situací v předcházejícím období, seznámil s očekávaným vývojem v příštím období a navrhl odborovému svazu některé možnosti ke zvážení.

Vedení odborového svazu informovalo jednáních, které OS vedl v posledním období. Týkalo se především odměňování a financování nemocnic a zařízení sociální péče, personální krize, nutnosti zvýšit počet zaměstnanců a zlepšit jejich pracovní podmínky, transformace psychiatrické péče a trvající snahy odborového svazu uzavřít pro sociální služby i pro nemocnice kolektivní smlouvu vyššího stupně.

Jednalo se také o Zajišťovacím fondu a o tom, jak si odborové organizace plní své povinnosti týkající se Zajišťovacího fondu.

O činnosti dozorčí rady informoval její člen Martin Kučera. Dozorčí rada stejně jako výkonná rada nepovažuje za dostatečné zatím poskytnuté vysvětlení členům odborového svazu, proč se v letošním roce neuskuteční turnaj v kuželkách.

Členové výkonné rady se shodli, že reakce krajských rad na jejich společné jednání v dubnu v Kolíně byly velmi kladné, že společné jednání pro ně bylo velmi cenné a mělo by se zase časem opakovat.

V červnu se uskuteční tradiční setkání výkonné rady se slovenskými kolegy, tentokrát na Slovensku.

Foto autorka

Aktuality 13. 6. 2024 / 13:07

Výkonná rada OS se v Bratislavě sešla se slovenskými kolegy

Po dvou letech se uskutečnilo ve dnech 23. až 25. května v Bratislavě společné jednání výkonné rady OSZSP ČR a výkonného výboru Slovenského odborového svazu zdravotnictví a sociálních služeb.

Aktuality 17. 4. 2024 / 21:29

Výkonná rada OSZSP ČR podpořila demonstraci 7. dubna v Bruselu

7. duben je Světovým dnem zdraví a Evropská federace odborových svazů veřejných služeb (EPSU) a koalice občanských organizací uspořádaly v Bruselu demonstraci, výkonná rada OS ji podpořila.

Aktuality 17. 4. 2024 / 18:37

Výkonná rada v dubnu

Společného jednání výkonné a dozorčí rady OS se v pondělí 8. dubna odpoledne zúčastnil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. V úterý 9. dubna pokračovalo jednání výkonné rady standardním programem.