Výkonná rada v květnu

Květnová výkonná rada se konala výjimečně v pondělí 13. května, protože v úterý, kdy obvykle jedná, zasedal Sněm ČMKOS. Hostem úvodní části jednání výkonné rady byl Jaroslav Krabec, předseda představenstva a hlavní portfolio manažer Wood & Company investiční společnosti, a. s., která spravuje finanční majetek odborového svazu. Členy výkonné rady podrobně seznámil se situací v předcházejícím období, seznámil s očekávaným vývojem v příštím období a navrhl odborovému svazu některé možnosti ke zvážení.

Vedení odborového svazu informovalo jednáních, které OS vedl v posledním období. Týkalo se především odměňování a financování nemocnic a zařízení sociální péče, personální krize, nutnosti zvýšit počet zaměstnanců a zlepšit jejich pracovní podmínky, transformace psychiatrické péče a trvající snahy odborového svazu uzavřít pro sociální služby i pro nemocnice kolektivní smlouvu vyššího stupně.

Jednalo se také o Zajišťovacím fondu a o tom, jak si odborové organizace plní své povinnosti týkající se Zajišťovacího fondu.

O činnosti dozorčí rady informoval její člen Martin Kučera. Dozorčí rada stejně jako výkonná rada nepovažuje za dostatečné zatím poskytnuté vysvětlení členům odborového svazu, proč se v letošním roce neuskuteční turnaj v kuželkách.

Členové výkonné rady se shodli, že reakce krajských rad na jejich společné jednání v dubnu v Kolíně byly velmi kladné, že společné jednání pro ně bylo velmi cenné a mělo by se zase časem opakovat.

V červnu se uskuteční tradiční setkání výkonné rady se slovenskými kolegy, tentokrát na Slovensku.

Foto autorka

Podobné články

Aktuality 12. 9. 2023 / 8:51

Výkonná rada v září

Zářijové jednání výkonné rady OS bylo dvoudenní, a to v pondělí 4. a v úterý 5. září. Členové výkonné rady se na něm podrobně zabývali připravovaným vládním úsporným balíčkem.

Aktuality 10. 8. 2023 / 8:43

Výkonná rada v srpnu

Důvodem svolání on-line jednání výkonné rady odborového svazu, které se konalo v úterý 8. srpna, byl připravovaný vládní úsporný balíček a jeho dopad na zaměstnance.

Aktuality 17. 7. 2023 / 17:24

Výkonná rada v červenci

Zhodnocením aktuální situace ve zdravotnictví a sociální péči, červnovými protesty odborů a možnými dalšími kroky se v úterý 11. července zabývalo on-line jednání výkonné rady odborového svazu.

Načíst další
 
Napište nám