Výkonná rada v lednu

První jednání výkonné rady v roce 2014 bylo dvoudenní. V pondělí 13. ledna odpoledne a vpodvečer členové krajské rady projednávali návrh stanov odborového svazu. V tomto tématu pokračovali i v úterý 14. po většinu dopoledne. Poté následovalo jednání výkonné rady podle obvyklého programu.

Cílem pečlivé diskuse je připravit pro sjezd odborového svazu, který se uskuteční koncem tohoto roku, návrh stanov, který bude mít logickou a srozumitelnou podobu, vyřeší situace, jež nyní umožňují nejednoznačný výklad, i situace, které přináší reálný život, ale současné stanovy se jimi nezabývají.

Diskuse o stanovách bude pokračovat v úterý 28. ledna na jednání komise pro stanovy, v níž pracují členové výkonné a dozorčí rady OS. Verze stanov, která z tohoto projednání vzejde, bude v písemné podobě rozeslána k připomínkám do všech odborových organizací.

Po jednání o stanovách OS informovala předsedkyně Dagmar Žitníková o přípravách na Sněm ČMKOS a na dubnový sjezd ČMKOS. Protože Sněm ČMKOS se bude konat v úterý 11. března, přesune se jednání výkonné rady na středu 12. března.

Odborový svaz podporuje zachování současné podoby vedení ČMKOS, které tvoří předseda a dva místopředsedové, všichni uvolnění k výkonu těchto funkcí.

Poté předsedkyně Žitníková jednání výkonné rady opustila, protože šla spolu s dalšími vybranými předsedy odborových svazů a vedením ČMKOS jednat s představiteli KDU-ČSL.

Členka výkonné rady Jana Hnyková, která byla v Libereckém kraji za hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury zvolena do Poslanecké sněmovny, požádala kolegy, aby se vyjádřili k tomu, zda má dál zůstat i v odborových funkcích. Výkonná rada na žádost Jany Hnykové hlasovala a přijala toto usnesení: „Výkonná rada doporučuje další setrvání Jany Hnykové ve výkonné radě. Výkonná rada považuje za přínosné a žádoucí, aby odboráři byli členy Poslanecké sněmovny či Senátu a prosazovali myšlenky odborů na této půdě.“

S informacemi o jednání dozorčí rady seznámil její předseda Petr Popule.

Jaroslava Doleželová uvedla, že v sekci pro práci s členskou základnou nebudou už dále pracovat MUDr. Wesselin Toppisch a Josef Novotný. Sekce bude doplněna o nové členy, s nimiž se nyní jedná.

Z funkce předsedkyně regionální organizace pro střední a severní Čechy odvolala výkonná rada bývalou regionální pracovnici OS Dagmar Novákovou a na její místo zvolila regionální pracovnici Ivanu Burešovou.

Místopředsedkyně Ivana Břeňková informovala, že trvá spor mezi ministerstvy zdravotnictví a zemědělství o kompetence hygienické služby. OS nesouhlasí s tím, aby se kompetence dozorových orgánů přesunuly z Ministerstva zdravotnictví na Ministerstvo zemědělství.

Místopředsedkyně Břeňková seznámila se snahou ministra zdravotnictví Martina Holcáta, aby zdravotně pojistné plány zdravotních pojišťoven byly v souladu s úhradovou vyhláškou.

Výkonná rada uložila vedení OS oslovit ministra zdravotnictví s dotazem, jak bude postupováno vůči zdravotním pojišťovnám, které nedodržují úhradovou vyhlášku.

Krátce se diskutovalo také o Zajišťovacím fondu, především o platbách organizací a plnění dalších povinností se Zajišťovacím fondem souvisejících.

Podobné články

Aktuality 17. 4. 2024 / 21:29

Výkonná rada OSZSP ČR podpořila demonstraci 7. dubna v Bruselu

7. duben je Světovým dnem zdraví a Evropská federace odborových svazů veřejných služeb (EPSU) a koalice občanských organizací uspořádaly v Bruselu demonstraci, výkonná rada OS ji podpořila.

Aktuality 17. 4. 2024 / 18:37

Výkonná rada v dubnu

Společného jednání výkonné a dozorčí rady OS se v pondělí 8. dubna odpoledne zúčastnil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. V úterý 9. dubna pokračovalo jednání výkonné rady standardním programem.

Aktuality 8. 4. 2024 / 22:58

Ministr Válek se zúčastnil společného jednání VR a DR OS

Hostem společného jednání výkonné rady a dozorčí rady OS v pondělí 8. dubna odpoledne byl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.

Načíst další
 
Napište nám