Výkonná rada v únoru

V únoru jednala výkonná rada odborového svazu společně s dozorčí radou, a to v pondělí 12. února odpoledne a vpodvečer a v úterý 13. února. Členové obou orgánů se spolu s vedením odborového svazu podrobně zabývali současnou situací v resortech, předloženými legislativními návrhy a návrhy, které uveřejnili vládní poradci (NERV) a které záměrem umožnit propouštění bez udání důvodu útočí na podstatu zákoníku práce.

Legislativní návrhy, které byly v připomínkovém řízení podrobeny kritice, vláda a její jednotliví ministři znovu prosazují ve formě poslaneckých návrhů, které připomínkovým řízením neprocházejí. Jednání o návrzích NERV ukázala, že jejich autoři zákoník práce označují za brzdu ekonomické prosperity a snaží se ho likvidovat, ale ve skutečnosti ho vůbec neznají a netuší, jak v praxi pracovněprávní záležitosti fungují.

Na jednání se diskutovalo také o hospodaření odborového svazu a jeho možném vývoji v příštích letech, o činnosti sekcí a připravovaných akcích, o situaci v regionech. Byla podána zpráva o práci dozorčí rady OS.

Účastníci se seznámili s nabídkou společnosti EUCS, což je jakési pojištění na to, abyste v případě pojistné události získali ze svých existujících pojistek maximální odškodnění.

Výkonná rada OS svým usnesením podpořila protestní mítink OS KOVO za záchranu ocelářství, který se uskuteční 22. února v poledne před branou firmy Liberty Ostrava.

Příští jednání výkonné rady se bude konat 12. března.

Foto autorka

Aktuality 20. 9. 2024 / 19:51

Výkonná rada v září

Před jednáním výkonné rady OS v úterý 10. září se její členové zúčastnili tiskové konference, na níž se hodnotilo plnění dohody z loňského prosince. Byla na ní rovněž zahájena kampaň Slibem neuzdravíš.

Aktuality 22. 7. 2024 / 14:11

Výkonná rada v červnu

Společné jednání výkonné a dozorčí rady odborového svazu se v pondělí 17. června zabývalo především hospodařením odborového svazu.

Aktuality 13. 6. 2024 / 13:07

Výkonná rada OS se v Bratislavě sešla se slovenskými kolegy

Po dvou letech se uskutečnilo ve dnech 23. až 25. května v Bratislavě společné jednání výkonné rady OSZSP ČR a výkonného výboru Slovenského odborového svazu zdravotnictví a sociálních služeb.