Září 2020

30. září

* V budově Ministerstva zdravotnictví se konalo další jednání tripartitního pracovního týmu pro zdravotnictví k úhradové vyhlášce na rok 2021. Odbory znovu zopakovaly svá stanoviska na změny úhrad a požadavek na zvýšení platů a mezd o 15 %. Po jednání následoval krátký briefing s novináři, kde nesouhlas s návrhem úhradové vyhlášky okomentovaly odbory a zástupce Asociace českých a moravských nemocnic Petr Fiala. Zúčastnilo se celé vedení OS.

* Na OS se konal seminář k zákoníku práce pod vedením JUDr. Dominika Brůhy, PhD.

 

29. září

* Odborový svaz a LOK-SČL uspořádaly společnou tiskovou konferenci k aktuální situaci ve zdravotnictví.

 

24. září

* Místopředsedkyně OS Jana Hnyková se zúčastnila jednání krajské rady OS Libereckého kraje, kde členové probírali personální obsazenost v jednotlivých nemocnicích.  

 

22. a 23. září

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a vedoucí právního a sociálního oddělení OS Ivana Břeňková se ve Znojmě zúčastnily semináře odborových organizací Nemocnice České Budějovice a Fakultní nemocnice Ostrava.

 

22. září

* Místopředseda OS Lubomír Francl se setkal se zástupcem firmy Sphere, aby projednali konkrétní nabídku slevových karet pro odborové organizace odborového svazu.

 

18. září

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková jednala spolu s předsedou LOK-SČL Martinem Engelem a předsedou Asociace samostatných odborů ČR Bohumírem Dufkem o požadavku odborů na navýšení platů a mezd ve zdravotnictví.

 

17. září

* Jednala ekonomická komise OS. Za vedení OS se zúčastnil místopředseda Lubomír Francl.

* Na odborovém svazu se konal seminář v rámci projektu § 320a – Budoucnost práce – investice do lidí a posilování sociálního dialogu.

* V budově Ministerstva zdravotnictví se uskutečnilo jednání tripartitního pracovního týmu pro zdravotnictví o návrhu úhradové vyhlášky na rok 2021. OS vyjádřil zásadní nesouhlas se změnou úhrad pro příští rok a požadavek na navýšení platů a mezd o 15 % pro všechny pracovníky ve zdravotnictví. Za vedení OS se zúčastnily předsedkyně Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Jana Hnyková. Jednání řídila vedoucí pracovního týmu a vedoucí právního a sociálního oddělení OS Ivana Břeňková.

 

16. září

* Na společném jednání se sešli členové výkonné a dozorčí rady OS. Součástí jednání bylo vyhodnocení spolupráce se společností WOOD & Company investiční společnost.

* Zároveň se konala další videokonference s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou, které se zúčastnily předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Jana Hnyková.

 

15. září

* Vedení OS jednalo s vedoucím oddělení pro rozvoj lidských zdrojů a projektovou činnost ČMKOS Dušanem Martínkem o možnostech zefektivnění spolupráce.

 

14. září

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Jana Hnyková spolu s regionálním manažerem Václavem Matouškem jednali se zástupci odborové organizace a následně s vedením Nemocnice Tábor, a. s., o pracovních podmínkách v nemocnici.

 

10. září

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se sešla s předsedou LOK-SČL Martinem Engelem kvůli přípravě tiskové konference a projednání dalšího postupu při jednáních o navýšení platů a mezd ve zdravotnictví. 

 

9. září

* Odborové svazy sdružující zaměstnance veřejné správy a veřejných služeb jednaly o navýšení tarifů od 1. ledna 2021. Za OS se jednání zúčastnila předsedkyně Dagmar Žitníková.

* Odpoledne se v kostele sv. Karla Velikého v Praze na Karlově konalo slavnostní předání Řádu Elišky Přemyslovny významným českým ženám prostřednictvím Nadačního fondu Elišky Přemyslovny. Jednou z oceněných žen byla místopředsedkyně odborového svazu Jana Hnyková. Další oceněnou byla Ludmila Kučerová z Charity, která s odborovým svazem v loňském roce bojovala za změnu parametrů úhradové vyhlášky pro letošní rok. Slavnostního předání ocenění se zúčastnili předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředseda Lubomír Francl.

 

8. září

* Vedení OS se sešlo se zástupcem firmy Sphere, aby společně projednali nabídku firmy pro odborové organizace odborového svazu.

* Místopředseda OS Lubomír Francl se na ČMKOS zúčastnil jednání o projektu ČMKOS § 320a – Budoucnost práce – investice do lidí a posilování sociálního dialogu.

 

7. září

* Místopředsedkyně OS Jana Hnyková se zúčastnila jednání Krajské rady Královéhradeckého kraje, kde předala informace o probíhajících jednáních v oblasti odměňování a vnitrosvazových aktivit OS.

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková spolu s advokátem JUDr. Dominikem Brůhou, Ph.D., jednali se zástupci odborových organizací v pražské Všeobecné fakultní nemocnici.

 

4. září

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se na základě pozvání předsedy LOK-SČL Martina Engela zúčastnila porady předsedů LOK-SČL ve Skalském dvoře. Na programu byla aktuální situace ve zdravotnictví, právní záležitosti a návrh odborů na zvýšení platů a mezd pro zaměstnance od 1. 1. 2021.

 

3. září

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředseda Lubomír Francl se sešli se zástupcem firmy T-Mobile, aby dohodli pokračování a další parametry smlouvy pro členy odborů.

 

2. září

* Místopředseda OS Lubomír Francl jednal se zástupcem oční optiky o možnostech benefitů pro členy odborového svazu.

 

1. září

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se spolu s předsedou LOK-SČL Martinem Engelem sešli s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem, aby projednali růst platů ve zdravotnictví pro rok 2021. Odbory znovu zopakovaly, proč se mají platy a mzdy navyšovat, a připomněly, že nejdůležitější jsou pro poskytování zdravotní péče lidé. Na jednání nepadla finální dohoda, odměňování se bude znovu řešit po jednání odborových svazů veřejných služeb.

Podobné články

Aktuality 13. 4. 2023 / 20:24

Březen 2023

29. března: Demonstrace 68 NE namířená proti prodlužování věku odchodu do důchodu se konala ve středu 29. března 2023 v Praze před Úřadem vlády.

Aktuality 11. 3. 2023 / 21:51

Únor 2023

27. února: O navýšení platů v přímo řízených organizacích Ministerstva zdravotnictví s ministrem Válkem jednali předsedkyně OS Žitníková, místopředsedkyně OS Hnyková a předseda LOK-SČL Engel.

Aktuality 4. 2. 2023 / 21:03

Leden 2023

9. ledna: Společného jednání výkonné a dozorčí rady OS se zúčastnil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek s kolegy.

Načíst další
 
Napište nám