Zemřel Igor Pleskot – první předseda předchůdkyně ČMKOS

Ve věku 87 let ve čtvrtek 19. října zemřel významný odborový funkcionář docent PhDr. Igor Pleskot. V listopadu 1989 byl jedním ze tří mluvčích Sdružení stávkových výborů, které koordinovalo Generální stávku a poté prosadilo transformaci ROH v Československou konfederaci odborových svazů.

V následujícím roce se stal předsedou Odborového svazu KOVO a poté celé konfederace.

Po odstoupení z těchto funkcí několik let ještě pracoval v odborech.

Od poloviny devadesátých let dělal sociologické výzkumy a učil sociologii a aplikované kurzy na univerzitě v Ústí nad Labem do odchodu do důchodu.

Poslední rozloučení s Igorem Pleskotem se konalo 25. října v 15 hodin v evangelickém kostele na náměstí Před Bateriemi (konec ulice Sibeliova), Praha 6. – parte viz níže jako soubor ke stažení.

Čest jeho památce!

Zpráva a foto byly převzaty z www.e-sondy.cz

Soubory ke stažení

Podobné články

Aktuality 14. 6. 2024 / 21:55

EPSU podpořila demonstraci, poté apelovala na premiéra Fialu

Výkonný výbor EPSU na svém on-line jednání 16. května projednával kongres EPSU, volby do Evropského parlamentu a také podporu připravované demonstraci v Praze.

Aktuality 14. 6. 2024 / 21:30

Nohejbal stále žije!

Po jarním váhání a nedostatečném zájmu o turnaj v nohejbale uspořádali pod vedením Honzy Zatloukala 1. června stejný turnaj záchranáři z Olomouce.

Aktuality 14. 6. 2024 / 12:10

ČMKOS vyráží do regionů

Zástupci ČMKOS a odboroví právníci i letos vyrazí do regionů, aby na setkáních s občany informovali o významu odborů a výhodách členství.

Načíst další
 
Napište nám