Žitníková na jednání s premiérem připomněla problémy zdravotnictví a sociálních služeb

Spolupráci odborů a vlády hodnotili ve čtvrtek 3. července premiér Bohuslav Sobotka a předsedové odborových svazů sdružených v Českomoravské konfederaci odborových svazů.

Předseda ČMKOS Josef Středula pochválil vládu za způsob komunikace a sociální dialog. Připomněl ovšem také řadu problémů, jako je například zastoupení zaměstnanců v dozorčích radách, problematiku nového občanského zákoníku a záměr vlády zvýšit platy zaměstnanců veřejné sféry o 3,5 %.

Předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR Dagmar Žitníková premiérovi opět připomněla problémy ve zdravotnictví a sociálních službách – nedostatek financí ovlivňuje poskytovanou péči, zaměstnanci jsou přetížení, jejich odměna za práci v lepším případě stagnuje, v horším klesá.

OS požaduje ještě letos zrušit možnost pásmového odměňování v nařízení vlády a v novele zákoníku práce zrušit tuto možnost pro nemocnice od 1. ledna 2015.

Předsedkyně se s premiérem dohodla na separátních schůzkách, kde bude možné vysvětlit problematiku šířeji.

Podobné články

Aktuality 27. 11. 2023 / 13:57

Pondělí 27. listopadu: Den protestů ČMKOS

V pondělí 27. listopadu se členové Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR v maximální možné míře zapojili do Dne protestů.

Aktuality 24. 11. 2023 / 22:11

Společně jsme silnější. I při protestu. Děkujeme za podporu!

Děkujeme za vaši podporu při jednáních i při protestu 27. listopadu, za zaslané informace, fotografie i videa. Některá z nich najdete i zde na webu pod ikonkou nahoře na této straně.

Aktuality 19. 11. 2023 / 19:09

Absurdní tři hodiny: MZ všem tarify nezvýší, tarify nezvýší…

Další jednání k odměňování ve zdravotnictví se konalo v pondělí 13. listopadu.

Načíst další
 
Napište nám