Žitníková s Profesním svazem zdravotnických pracovníků v sociálních službách

Konference Profesního svazu zdravotnických pracovníků v sociálních službách se konala ve středu 13. dubna se v prostorách pražského paláce Charitas. Tématy konference nazvané Zdravotní sestry v sociálních službách bylo vzdělávání, odměňování a ošetřovatelská péče.

V bloku o ošetřovatelské péči účastníci konference vyslechli informace o poskytování dlouhodobé péče v nemocnicích, byla popsána specifika zdravotnického přístupu k seniorům v sociálních službách a zazněla informace o péči o geriatrického pacienta.

Další přednáška se týkala vzdělávání sester a navrhovaných změn v novele zákona č. 96/2004 Sb. S informací o další novele přišlo i MPSV, jehož zástupce představil návrh změnového zákona, kterým se řeší koncepce dlouhodobé péče.

Na konferenci vystoupila také předsedkyně OS Dagmar Žitníková, která se věnovala odměňování a postavení sester v sociálních službách. Seznámila přítomné s návrhem odborového svazu zvýšit platy a mzdy zaměstnancům v sociálních službách od 1.1. 2017 o 10 % a krátce představila návrh kolektivní smlouvy vyššího typu. Odbory a zaměstnavatelé na něm pracovali více než rok a měl by zlepšit pracovní podmínky zaměstnanců.

Prezentaci předsedkyně Žitníkové viz níže jako soubor ke stažení.

Soubory ke stažení

Podobné články

Aktuality 2. 6. 2023 / 9:53

OS je pobouřený návrhem na snížení platů a zrušení valorizace plateb za státní pojištěnce

Odborový svaz je pobouřený návrhem na snížení platových tarifů zaměstnanců veřejných služeb a veřejné správy o 5 % a návrhem, aby v roce 2024 nebyla valorizována platba zdravotního pojištění za státní pojištěnce.

Aktuality 31. 5. 2023 / 10:30

Sněm ČMKOS rozhodl o vzniku stávkových výborů

Protože vláda nereagovala na výzvy odborů k vedení řádného sociálního dialogu, rozhodl Sněm ČMKOS o tom, že stávková pohotovost ČMKOS přejde do dalšího stádia.

Aktuality 31. 5. 2023 / 10:16

ČMKOS vypracovala spravedlivější návrh úsporných opatření

ČMKOS posoudila vládní návrhy úsporných opatření, zdůraznila, že k prosperitě se nelze proškrtat, a předložila vlastní spravedlivější návrh úsporných opatření.

Načíst další
 
Napište nám