Červenec 2012

26. července

* V budově OS jednaly výbor a pracovní skupina sekce pracovníků hygienické služby. Připravovaly historicky první mezinárodní konferenci zaměstnanců hygienické služby, která se bude konat koncem září v České republice.

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková jednala se zástupci Národní rady osob se zdravotním postižením ČR a Svazu pacientů ČR o tématech k návštěvě ombudsmana.

25. července

* Porada vedení OS se zaměřila na přípravu krajských konferencí a celostátní konference.

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se zúčastnila bipartitního jednání zástupců ČMKOS a zaměstnavatelských svazů, hlavním tématem byl návrh státního rozpočtu na rok 2013.

24. července

* Jednání k odměňování zaměstnanců v sociálních službách se účastnil náměstek ministra práce a sociálních věcí Ing. David Kafka, ředitel kabinetu Zdeněk Kadlec, za kraje radní PhDr. Jiří Altman a místopředsedkyně OS Ivana Břeňková.

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se zúčastnila prvního jednání Pracovní skupiny k posouzení návrhů na ekonomicky náročnější varianty zdravotních služeb, do níž byla jmenována ministrem zdravotnictví na základě nominace ČMKOS. Odbory se zavedením ekonomicky náročnější varianty nesouhlasí a stále čekají na rozhodnutí Ústavního soudu.

23. července

* Na krajském úřadě v Jihlavě proběhlo jednání krajské rady Kraje Vysočina s hejtmanem Jiřím Běhounkem. Hlavním tématem byla situace ve zdravotnictví, ministerstvem a zdravotními pojišťovnami připravované snížení lůžek a odměňování zaměstnanců ve zdravotnictví. Za vedení OS se jednání zúčastnila předsedkyně Dagmar Žitníková.

19. července

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se spolu s předsedkyní krajské rady Zlínského kraje Marcelou Holčákovou a regionálním pracovníkem Františkem Dufkou sešla s radní zodpovědnou za poskytování sociálních služeb ve Zlínském kraji Taťánou Nessersjan. Předmětem jednání byla situace v sociálních službách ve Zlínském kraji a zavedení takzvaného pásmového odměňování v sociálních službách. Odbory opět vyjádřily svůj zásadní nesouhlas s tímto krokem.

16. července

* Na MPSV jednalo předsednictvo projektu „Podpora procesů v sociálních službách“. OS na jednání zastupovala předsedkyně Žitníková, která zde prezentovala rozhodnutí výkonné rady OS ukončit participaci odborů v projektu.

12. července

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková diskutovala o současných problémech ve zdravotnictví se šéfredaktorkou Sond Janou Kašparovou. Na diskuzi navázalo setkání ke stejným tématům s místopředsedy ČMKOS.

11. července

* Místopředsedkyně OS Ivana Břeňková se sešla s ředitelkou odboru Ministerstva zdravotnictví MUDr. Lenkou Hřebíkovou kvůli přípravě a programu mezinárodní konference k lázeňství.

10. července

* Jednala výkonná rada, zúčastnili se také regionální pracovníci OS.

9. července

* Další jednání Rady ČMKOS, kterého se zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková , mělo na programu materiál Vize ČMKOS. Média odbory často napadají, že jen kritizují a nemají alternativu. V materiálu, na jehož zpracování se v části zdravotnictví, sociální služby a odměňování podílel i náš OS, jsou přestaveny návrhy ČMKOS.

* V odpoledních hodinách jednala výkonná rada odborového svazu.

3. července

* Náměstek ministra práce a sociálních věcí Ing. David Kafka jednal s místopředsedkyní OS Ivanou Břeňkovou o přípravě nařízení vlády ke zvýšení platových tarifů zaměstnanců v sociálních službách.

Aktuality 21. 4. 2024 / 21:06

Březen 2024

V pátek 22. března se s ministrem Marianem Jurečkou a jeho týmem sešly předsedkyně OS Dagmar Žitníková, místopředsedkyně OS Jana Hnyková a vedoucí právního a sociálního oddělení OS Ivana Břeňková.

Aktuality 15. 3. 2024 / 19:32

Únor 2024

26. února: Strategické investice a prorůstová opatření, důchody a aktuální situace ve zdravotnictví a situace ve společnosti Liberty Ostrava byly hlavními tématy jednání tripartity.

Aktuality 16. 2. 2024 / 21:56

Leden 2024

29. ledna: Na Ministerstvu zdravotnictví jednal tripartitní pracovní tým pro zdravotnictví.