Červenec 2014

31. července

* Konalo se téměř tříhodinové jednání sociálních partnerů o platech a dalších problémech zdravotnictví a sociální péče. Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková v jednotlivých dílčích částech jednaly s premiérem Bohuslavem Sobotkou, ministrem financí Andrejem Babišem, ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou, ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem a náměstkem hejtmana Karlovarského kraje zodpovídajícím za zdravotnictví a sociální služby Miloslavem Čermákem. Za stranu zaměstnavatelů se jednání k části týkající se zdravotnictví zúčastnili zástupci Asociace českých a moravských nemocnic Petr Fiala a Stanislav Fiala a k části týkající se sociálních služeb za Asociaci poskytovatelů sociálních služeb ČR Jiří Procházka.

29. července

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková jednala spolu s Ing. Jakubem Klírem se zástupcem Unie zaměstnavatelských svazů ČR Mgr. Petrem Hanušem o přípravě jednotlivých akcí pro projekt Sociální dialog v kultuře a sociálních službách, jehož účastníkem je OS.

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se velmi krátce sešla s ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem, aby se dohodli na okruzích témat, které je nutno řešit ještě do konce prázdnin. Do konce srpna se sejdou k jednání o zvýšení platů a mezd pro zaměstnance ve zdravotnictví.

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková, zástupci KR Středočeského kraje a členka výkonné rady Jana Sedláčková se sešli s novým hejtmanem Středočeského kraje Ing. Milošem Peterou, aby se seznámili a informovali o problémech, které trápí obě strany a které je nutné řešit.

* Hlavní hygienik Vladimír Valenta jednal s místopředsedkyní OS Ivanou Břeňkovou o dalším zabezpečení práce hygienické služby.

28. července

* Jednání tripartity o současné ekonomické situaci, výhledu ekonomiky na rok 2015 a dalších tématech se zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

24. července

* Jednala dozorčí rada OS, zúčastnil se místopředseda OS Ladislav Kucharský.

17. července

* Vedení OS sešlo s některými zájemci o prezentaci svých firem na VII. sjezdu OS.

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková a právnička OS JUDr. Zuzana Pláničková navštívily Domov pro osoby se zdravotním postižením Sulická, kde je problém v komunikaci mezi odborovou organizací a vedením zařízení.

16. července

* Jednání sociálního výboru Poslanecké sněmovny se zúčastnila předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

15. července

* V Psychiatrické nemocnici Opařany jednaly odbory o pracovních podmínkách zaměstnanců. Za OS se zúčastnili místopředsedkyně Ivana Břeňková, právnička Mgr. Ivana Štěpánková a inspektor bezpečnosti práce Ladislav Andrejch.

11. července

* Předsedové odborových svazů a vedení ČMKOS se sešli s předsedou Senátu Milanem Štěchem.

10. července

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková jednaly s ředitelem hotelu Olšanka o přípravě sjezdu OS.

* V Krajské zdravotní, a.s., v Ústí nad Labem jednali zástupci zaměstnavatele a odborářů o dalším postavení společnosti. Odboráři byli oceněni za spolupráci za zachování KOC v Nemocnici Chomutov. Jednání se zúčastnily místopředsedkyně Ivana Břeňková a svazová právnička JUDr. Zuzana Pláničková.

9. července

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková jednala s prezidentem Unie zaměstnavatelkých svazů ČR Ing. Jiřím Horeckým na Úřadu vlády s poradcem premiéra Mgr. Miroslavem Jašůrkem o převodu financování sociálních služeb na kraje.

* Na Ministerstvu zdravotnictví se sešli sociální partneři kvůli Seznamu výkonů. Za OS se jednání zúčastnily předsedkyně Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková.

8. července

* Jednala výkonná rada OS. Části jednání se zúčastnil bývalý předseda ČMKOS a nyní poslanec Jaroslav Zavadil. Výkonná rada požádala poslance Zavadila o pomoc při získání většího objemu financí ze státního rozpočtu na zvýšení platů zaměstnanců v sociálních službách.

7. července

* Jednala Rada ČMKOS, zúčastnila se předsedkyně OS Dagmar Žitníková.

* Jednali zástupci MPSV, předsedové odborových svazů veřejných služeb a veřejné správy a předseda ČMKOS Josefa Středula. Za OS se zúčastnily předsedkyně Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková.

3. července

* Premiér Bohuslav Sobotka jednal s vedením ČMKOS a s předsedy odborových svazů sdružených v ČMKOS.

* Sekce sociál jednala o situaci v sociálních službách. Zabývala se také přípravou mezinárodní konference, která se uskuteční na podzim na Slovensku. Jednání se zúčastnily předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivaně Břeňková.

2. července

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková jednaly spolu s průkopníky Systému psychosociální intervenční služby MUDr. Danou Hlaváčkovou a PhDr. Lukášem Humplem s ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem o možnostech rozvoje této služby zaměstnanců a pacientům.

* Na jednání navázalo další jednání, a to s předsedkyní odborové organizace Janou Kysilkovou a ředitelem Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně MUDr. Martinem Pavlíkem.

1. července

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Ivana Břeňková navštívily, stejně jako ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová, jednání sociální komise Asociace krajů ČR.

Aktuality 21. 4. 2024 / 21:06

Březen 2024

V pátek 22. března se s ministrem Marianem Jurečkou a jeho týmem sešly předsedkyně OS Dagmar Žitníková, místopředsedkyně OS Jana Hnyková a vedoucí právního a sociálního oddělení OS Ivana Břeňková.

Aktuality 15. 3. 2024 / 19:32

Únor 2024

26. února: Strategické investice a prorůstová opatření, důchody a aktuální situace ve zdravotnictví a situace ve společnosti Liberty Ostrava byly hlavními tématy jednání tripartity.

Aktuality 16. 2. 2024 / 21:56

Leden 2024

29. ledna: Na Ministerstvu zdravotnictví jednal tripartitní pracovní tým pro zdravotnictví.