Jak se žije našim odborářům v sociálních službách v Mostě

Hláška ,,Dycky Most“ z televizního seriálu MOST! mi vyvstala v paměti, když jsme sjížděli do města Most na odloženou členskou schůzi v Místní odborové organizaci při Městské správě sociálních služeb v Mostě. Místní organizace prošla velikým vývojem a obzvlášť loňský rok 2019, kdy došlo k pochybení vedoucí v jednom z domovů, vedlo k řadě jednání nejen v samotném domově, ale i na magistrátu města Mostu s primátorem Janem Paparegou a náměstkyní pro sociální oblast Markétou Starou.

Některých jednání jsem se zúčastnila a nebyla jednoduchá, s odstupem času se potvrdilo, že kdyby vedení města dalo na rady odborových funkcionářů, se mohla situace mnohem dříve zklidnit a nemusela odejít řada zaměstnanců.

Na podzim loňského roku došlo k výběrovému řízení na ředitele Městské správy sociálních služeb v Mostě a byla vybraná Jarmila Kotyzová, člověk, který přišel do sociálních služeb z úřadu práce. Věřím, že to byla správná volba a pomohla stabilizovat situaci v celé Městské správě sociálních služeb.

Bohužel odešel z tohoto zařízení předseda místní odborové organizace Martin Pícha. Byli jsme nuceni pomoci připravit členskou schůzi s volbou členů výboru místní odborové organizace. Měli jsme ji připravenou na květen, ale přišla koronavirová krize a vše v jediném okamžiku bylo zrušeno. Jak se postupně začala uvolňovat opatření, připravili jsme členskou schůze na pondělí 29. června 2020 od 15 hodin v hlavní budově Městské správy sociálních služeb v Barvířské ulici.

Na začátku členské schůze jsme s regionálním manažerem Vladimírem Andrejchem představili v prezentaci význam odborového hnutí, našeho odborového svazu, ale i činnost základních odborových organizací. Mezi nás přišli i lidé, kteří se zajímají o členství, a dokonce hned po skončení si podaly čtyři členky přihlášku.

Na členské schůzi byl zvolen pětičlenný výbor a revizor místní odborové organizace. Měli jsme spolu s regionálním manažerem radost, že členky nově zvoleného výboru se odborové práce nebojí a chtějí vše dát zase do pořádku. My jim v tom budeme nápomocni, těšíme se na spolupráci a všem ke zvolení blahopřejeme.

Věřím, že až se budu zase vracet do Mostu, že mi přijde zase na mysl hláška ,,Dycky Most“, protože ta mezi námi zakotvila a dlouho bude rezonovat v naší společnosti. Věřím, že se tak dobře povede i naší místní odborové organizaci při Městské správě sociálních služeb v Mostě.

Foto autorka

Aktuality 9. 6. 2024 / 9:23

Polská Wisla „hostila“ odboráře ze vsetínských sociálních služeb

Ve dnech 31. května až 2. června 2024 odborová organizace Sociální služby Vsetín uspořádala zájezd do polského města Wisla v malebné oblasti Beskyd.

Aktuality 4. 6. 2024 / 11:40

Odboráři z Fakultní nemocnice Plzeň navštívili německý Legoland

V sobotu 18. května 2024 v brzkých ranních hodinách se odboráři z Fakultní nemocnice Plzeň spolu s rodinnými příslušníky vydali patrovým autobusem do německého zábavního parku Legoland.

Aktuality 17. 4. 2024 / 20:37

Plzeňští odboráři vyrazili na výlet do Prahy i do Tróje

Na neděli 25. února naplánovala odborová organizace FN Plzeň pro své členy a jejich rodinné příslušníky výlet do Prahy, jehož součástí byla také návštěva divadelního představení.