Miroslav Vácha referoval v Bruselu o českém zdravotnictví

Na březnovém jednání výkonného výboru Evropské federace odborových svazů veřejných služeb (EPSU) jsem byla vyzvána, abychom vyslali zástupce České republiky, který by se současně se zástupci odborů z Německa a Španělska 8. dubna v Bruselu aktivně zúčastnil konference „Zdraví místo profitu“.

Konferenci pořádala EPSU společně s koalicí občanské společnosti proti komercializaci zdravotní a sociální péče. Nesmíme dopustit, aby se zisky z poskytování zdravotní a sociální péče staly pro společnost vyšší prioritou než zdraví lidí.

Odborový svaz posoudil možnost účasti jako důležitou a ocenil, že byl zástupce České republiky vybrán a mohl nás reprezentovat.

Zástupcem za OS zdravotnictví a sociální péče ČR se stal Miroslav Vácha, záchranář a člen výkonné rady odborového svazu. Skvěle nás v Bruselu zastoupil a jeho příspěvek ocenil také generální tajemník EPSU Jan Willem Goudriaan.

Míro, děkujeme!

Aktuality 14. 9. 2024 / 9:06

Odbory – to není hra pro jednoho hráče

Nemůžete vše dělat sami. Vždy je potřebné mít celý tým. A ještě lépe je mít doslova partu kamarádů. Odbory jsou vaše komunita, váš tým superhrdinů.

Aktuality 23. 7. 2024 / 10:23

Závěrečná konference k projektu PERHOUSE

V pátek 21. června 2024 se konala on-line závěrečná konference projektu PERHOUSE, jenž se věnoval práci a službám, které zaměstnanci vykonávají v domácnostech ve střední a východní Evropě.

Aktuality 30. 5. 2024 / 11:22

Tikající časovaná bomba: Zdravotnictví v ČR a Evropě

Je pondělí 8. dubna, stojím před budovou Altiero Spinelli v Evropském parlamentu v Bruselu, před srdcem rozhodování o zdravotnické politice v Evropě. Za hodinu zde budu mít projev na konferenci.