Nepodporujte více přesčasů ve zdravotnictví, žádají OS a LOK

Odborový svaz a LOK-SČL zásadně nesouhlasí s poslaneckou snahou rozšířit množství povolených přesčasů ve zdravotnictví. Neúměrné množství přesčasové práce zaměstnanců nemocnic vede k jejich vyčerpání a odchodu na klidnější pracoviště. Navíc je známo, že únava a vyčerpání zvyšují riziko chyby a ohrožují tak jak zdraví zaměstnanců, tak i zdraví pacientů.

Proto se Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR a Lékařský odborový klub – Svaz českých lékařů společným dopisem obrátily na poslankyně a poslance s žádostí, aby tento návrh nepodpořili.

Dopis najdete níže jako soubor ke stažení.

Aktuality 16. 5. 2024 / 22:34

Už zase se odebírají hygienikům kompetence!

Novelu zákona o návykových látkách připravila skupinou poslanců s představou nutné ochrany dětí. To lze pochopit, ale nelze pochopit a souhlasit s tím, že se opět řeší odebrání kompetencí hygienické službě.

Aktuality 16. 5. 2024 / 21:52

Výpověď bez udání důvodu je naprosto NEPŘIJATELNÁ!

Příští týden se bude v Poslanecké sněmovně projednávat euronovela zákoníku práce.

Aktuality 16. 5. 2024 / 17:15

Ve světle událostí, které se odehrály 15. května na Slovensku, a se zřetelem k rozjitřené situaci v České republice se ČMKOS rozhodla přispět k uklidnění situace tím, že ruší demonstraci svolanou na 21. května 2024.