Odboráři pražské záchranky vstoupili do stávkové pohotovosti

Do stávkové pohotovosti kvůli porušování zákoníku práce a kolektivní smlouvy a nevhodnému chování ředitele MUDr. Zdeňka Schwarze vůči zaměstnancům vstoupili ve čtvrtek 29. ledna 2015 odboráři z pražské záchranky. Oznámili to na tiskové konferenci pořádané odborovým svazem.

Dalším tématem této tiskové konference bylo zvyšování platů a mezd ve zdravotnictví a sociálních službách.

Záznam tiskové konference najdete na webu České televize: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/299908-odbory-penize-na-vyssi-platy-nekde-pokryji-jen-vypadek-poplatku/

Usnesení výkonné rady OS z 10. února 2015:

Výkonná rada Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR projednala situaci ve Zdravotnické záchranné službě hl. m. Prahy, považuje ji za velmi závažnou a upozorňuje na to, že její neřešení ohrožuje poskytování zdravotní péče v hlavním městě.

Výkonná rada podporuje stávkovou pohotovost odborové organizace OSZSP ČR na ZZS hl. m. Prahy a její požadavky, včetně požadavku na odvolání ředitele.

Usnesení sekce ZZS z 11. února 2015:

Sekce zdravotnických záchranných služeb se připojuje k usnesení výkonné rady a podporuje stávkovou pohotovost odborové organizace OSZSP ČR na ZZS hl. m. Prahy a její požadavky, včetně požadavku na odvolání ředitele.

Níže jako soubor ke stažení najdete informaci odborové organizace o stávkové pohotovosti a souhrn hlavních jednání, která odborová organizace a odborový svaz vedly se snahou vyřešit problémy na záchrance.

Soubory ke stažení

Podobné články

Aktuality 27. 11. 2023 / 13:57

Pondělí 27. listopadu: Den protestů ČMKOS

V pondělí 27. listopadu se členové Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR v maximální možné míře zapojili do Dne protestů.

Aktuality 24. 11. 2023 / 22:11

Společně jsme silnější. I při protestu. Děkujeme za podporu!

Děkujeme za vaši podporu při jednáních i při protestu 27. listopadu, za zaslané informace, fotografie i videa. Některá z nich najdete i zde na webu pod ikonkou nahoře na této straně.

Aktuality 19. 11. 2023 / 19:09

Absurdní tři hodiny: MZ všem tarify nezvýší, tarify nezvýší…

Další jednání k odměňování ve zdravotnictví se konalo v pondělí 13. listopadu.

Načíst další
 
Napište nám