Odboráři pražské záchranky vstoupili do stávkové pohotovosti

Do stávkové pohotovosti kvůli porušování zákoníku práce a kolektivní smlouvy a nevhodnému chování ředitele MUDr. Zdeňka Schwarze vůči zaměstnancům vstoupili ve čtvrtek 29. ledna 2015 odboráři z pražské záchranky. Oznámili to na tiskové konferenci pořádané odborovým svazem.

Dalším tématem této tiskové konference bylo zvyšování platů a mezd ve zdravotnictví a sociálních službách.

Záznam tiskové konference najdete na webu České televize: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/299908-odbory-penize-na-vyssi-platy-nekde-pokryji-jen-vypadek-poplatku/

Usnesení výkonné rady OS z 10. února 2015:

Výkonná rada Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR projednala situaci ve Zdravotnické záchranné službě hl. m. Prahy, považuje ji za velmi závažnou a upozorňuje na to, že její neřešení ohrožuje poskytování zdravotní péče v hlavním městě.

Výkonná rada podporuje stávkovou pohotovost odborové organizace OSZSP ČR na ZZS hl. m. Prahy a její požadavky, včetně požadavku na odvolání ředitele.

Usnesení sekce ZZS z 11. února 2015:

Sekce zdravotnických záchranných služeb se připojuje k usnesení výkonné rady a podporuje stávkovou pohotovost odborové organizace OSZSP ČR na ZZS hl. m. Prahy a její požadavky, včetně požadavku na odvolání ředitele.

Níže jako soubor ke stažení najdete informaci odborové organizace o stávkové pohotovosti a souhrn hlavních jednání, která odborová organizace a odborový svaz vedly se snahou vyřešit problémy na záchrance.