Odboráři z AGELu zhodnotili výsledky své činnosti

V pátek 22. a 23. října se v krásném prostředí Beskyd v Dolní Lomné na chatě Beskydka, která patří odborům z odborového svazu KOVO, sešli odboráři z AGELu. Stejně jako jiné léta si zde předávali informace z jednotlivých zařízení, která firma AGEL provozuje, a připravovali se na to, co přijde. Sdružení odborových organizací skupiny AGEL již mnoho let dokazuje, jak je důležité, aby odbory spolupracovaly a aby v rámci jedné společnosti fungoval dialog.

Jedině silné a informované odbory mohou být partnerem a mnohdy, což je přirozené, také oponentem zaměstnavatele. Oboustranné přenášení informací, poctivá práce a sociální smír jsou zásadní pro fungování každé společnosti. Kolegové z AGELu to dobře vědí, a proto jsou úspěšní.

Jednání Sdružení odborových organizací skupiny AGEL se už tradičně zúčastnili předsedkyně odborového svazu Dagmar Žitníková a předseda LOK-SČL Martin Engel. Oba seznámili své kolegy s výsledky vyjednávání a s tím, co společně na celorepublikové úrovni dohodli. Hovořilo se o úhradové vyhlášce, o benefitech pro zaměstnance, o finanční kondici veřejného zdravotního pojištění a také samozřejmě o budoucnosti odborů a o jejich společných cílech.

Jednání navštívil také předseda základní odborové organizace KOVO z Třineckých železáren Marcel Pielesz. Také on ocenil společné postupy a dobré fungování odborů v AGELu.

Jednání mělo výbornou atmosféru a bylo opět setkáním nejen pracovním, ale také osobním. Byla jsem moc ráda, že jsem se opět mohla potkat s řadou kamarádů, a je jedno, ze kterých jsou nemocnic. Za dlouhá léta se mezi námi všemi vytvořily přátelské vazby a odborové myšlenky, na rozdíl od mnoha jiných, lidi spojují.

Pavle, Míšo a další kolegové, děkujeme.

Podobné články

Aktuality 13. 11. 2023 / 11:13

Kolektivní vyjednávání v Krajské zdravotní začalo 30. října

V Krajské zdravotní, a. s., začalo 30. října kolektivní vyjednání. Zúčastnili se zástupci všech odborových organizací OSZSP ČR nemocnic Krajské zdravotní.

Aktuality 19. 10. 2023 / 14:23

Odboráři z FN Plzeň společně vyrazili do Safari Parku

Rok se s rokem sešel a naše odborová organizace opět uspořádala akci pro své členy a jejich ratolesti. Tentokráte do Safari Parku ve Dvoře Králové nad Labem.

Aktuality 15. 9. 2023 / 9:27

V Krajské zdravotní o opatřeních týkajících se více zaměstnanců

Ve všech kolektivních smlouvách mají odbory a zaměstnavatelé sjednán postup pro případ opatření zaměstnavatele, která se týkají většího počtu zaměstnanců.

Načíst další
 
Napište nám