Společná tisková konference OS a ČMKOS k situaci ve zdravotnictví

Situaci ve zdravotnictví je třeba řešit ihned, nelze čekat na příští rok nebo příští vládu, zdůraznila předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR Dagmar Žitníková na společné tiskové konferenci OS a Českomoravské konfederace odborových svazů.

Záznam TK viz na: http://www.cmkos.cz/medialni-prezentace/3714-3/video-realna-hrozba-ze-tretina-ceskych-nemocnic-bude-zvlastnim-zpusobem-privatizovana

Podporu odborovému svazu, který je od 9. října ve stávkové pohotovosti, vyjádřil OS KOVO – viz níže jako soubor ke stažení.

K tiskové konferenci se v rozhovoru pro ČT24 vyjádřil exministr zdravotnictví Leoš Heger. Připustil, že situace v nemocnicích je možná trochu napjatá. Argumenty odborů však odmítl a stávkovou pohotovost označil za prolevicový předvolební počin. Za viníky problémů nemocnic označil jejich manažery a podivil se, že se spojují s odbory při kritice situace ve zdravotnictví. Na tiskovou konferenci i Hegerova slova obratem reagovala Asociace českých a moravských nemocnic – viz níže jako soubory ke stažení.

Vážným varováním odborů přitom dává za pravdu i materiál Ministerstva zdravotnictví zpracovaný pro jednání zdravotnické tripartity – viz níže jako soubor ke stažení. 

Soubory ke stažení

Podobné články

Aktuality 2. 6. 2023 / 9:53

OS je pobouřený návrhem na snížení platů a zrušení valorizace plateb za státní pojištěnce

Odborový svaz je pobouřený návrhem na snížení platových tarifů zaměstnanců veřejných služeb a veřejné správy o 5 % a návrhem, aby v roce 2024 nebyla valorizována platba zdravotního pojištění za státní pojištěnce.

Aktuality 31. 5. 2023 / 10:30

Sněm ČMKOS rozhodl o vzniku stávkových výborů

Protože vláda nereagovala na výzvy odborů k vedení řádného sociálního dialogu, rozhodl Sněm ČMKOS o tom, že stávková pohotovost ČMKOS přejde do dalšího stádia.

Aktuality 31. 5. 2023 / 10:16

ČMKOS vypracovala spravedlivější návrh úsporných opatření

ČMKOS posoudila vládní návrhy úsporných opatření, zdůraznila, že k prosperitě se nelze proškrtat, a předložila vlastní spravedlivější návrh úsporných opatření.

Načíst další
 
Napište nám