Únor 2020

27. února

* Ministerstvo práce a sociálních věcí svolalo zastřešující skupinu k novele zákona o sociálních službách. Za vedení OS se zúčastnily předsedkyně Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Jana Hnyková. Za odborový svaz znovu připomněly požadavky na změny v novele zákona, který velmi významně změní financování sociálních služeb a pracovní podmínky zaměstnanců.

* Místopředseda OS Lubomír Francl se v dopoledních hodinách zúčastnil jednání Komise pro posuzování rozmístění přístrojových zdravotnických prostředků Ministerstva zdravotnictví.

 

26. února

* Na Krajském úřadě Pardubického kraje se konalo jednání krajské rady Pardubického kraje s hejtmanem Martinem Netolickým za přítomnosti celého vedení odborového svazu. Jednání bylo zaměřeno na situaci ve zdravotnictví, sociálních službách a přípravu kraje na onemocnění COVID-19.

 

25. února

* Na krajském úřadu v Ústí nad Labem se u náměstka pro zdravotnictví Stanislava Rybáka sešli předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s., Jiří Novák, generální ředitel Krajské zdravotní Petr Fiala a zástupci odborů předseda LOK-SČL Martin Engel, předsedkyně OS Dagmar Žitníková a vedoucí právního a sociálního oddělení OS Ivana Břeňková, aby projednali situaci v Krajské zdravotní ohledně navýšení tarifních mezd podle příslibu předsedy vlády Andreje Babiše a ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha.

* Místopředseda OS Lubomír Francl se v Janských Lázních zúčastnil jednání odborů s vedením lázní. Na programu byla situace kolem bytů pro zaměstnance lázní.

 

24. února

* V sídle Asociace českých a moravských nemocnic v Praze se konalo společné jednání s vedením odborového svazu a předsedou Lékařského odborového klubu Martinem Englem o navýšení platů a mezd v roce 2021.

* Odpoledne se konalo vypořádání připomínek za odborový svaz k novele zákona o sociálních službách v oblasti financování. S ředitelem odboru sociálních služeb a sociální práce MPSV Davidem Pospíšilem jednaly předsedkyně OS Dagmar Žitníková a místopředsedkyně Jana Hnyková.

 

21. února

* V Kulturním domě v Bludově se konal ples Kamarádů otevřených srdcí pro osoby se zdravotním postižením a seniory z okolí Šumperku. Za odborový svaz se zúčastnili místopředsedkyně Jana Hnyková a Miloslav Toušek.

* Krajská rada a další zástupci odborů z nemocnic zřizovaných Moravskoslezským krajem spolu s předsedkyní OS Dagmar Žitníkovou jednali s náměstkem hejtmana Martinem Gebauerem o personální situaci v nemocnicích, odměňování a dalších aktuálních problémech, které trápí zaměstnance ve zdravotnictví v Moravskoslezském kraji. Náměstek mimo jiné sdělil, že odměňování tarifními tabulkami považuje za nejspravedlivější systém ocenění práce.

 

20. února

* V Domě sociální péče v Kralovicích zasedala krajská rada Plzeňského kraje spolu s vedením odborového svazu zastoupeným předsedkyní Dagmar Žitníkovou a místopředsedkyní Janou Hnykovou. Hlavními body jednání byla činnost základní organizace, nábor členů a spolupráce s krajskou radou.

* Místopředseda OS Lubomír Francl se na ČMKOS zúčastnil jednání odborových svazů veřejných služeb a veřejné správy o požadavcích na růst platů a mezd v roce 2021.

 

19. února

* Jednání krajské rady Libereckého kraje se zúčastnila místopředsedkyně OS Jana Hnyková. Mezi hlavní body patřilo projednání situace ve zdravotnictví a v sociálních službách v kraji a příprava odborových akcí v letošním roce.

 

17. února

* Místopředseda OS Lubomír Francl a regionální manažer Vladimír Andrejch jednali se členy výboru ZO Dětské psychiatrické nemocnice Louny o situaci v zařízení a přípravě voleb výboru.

 

11. února

* Jednala výkonná rada OS.

 

10. února

* V budově odborového svazu jednaly výbory sekce nemocnic a sekce sociál. Části jednání se zúčastnilo i vedení OS. Mezi společné body jednání patřila příprava 3. kulatého stolu k transformaci psychiatrické péče, který se bude konat 31. 3. 2020.

 

7. února

* Místopředseda OS Lubomír Francl se na magistrátu v Ostravě zúčastnil jednání zástupců ZO OSZSP Renarkon o ekonomické situaci a vztahu ředitele společnosti k zaměstnancům.

* Místopředsedkyně OS Jana Hnyková na MPSV se zúčastnila vypořádání připomínek k vyhlášce, kterou se mění vyhláška č. 388/2011 Sb., o provedení některých ustanovení zákona o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením, ve znění pozdějších předpisů.

 

5. února

* Jednala dozorčí rada OS. Části jednání se zúčastnil místopředseda OS Lubomír Francl.

* V dopoledních hodinách se místopředsedkyně OS Jana Hnyková a poradce pro ekonomiku OS Kamil Kubáň na MPSV zúčastnili vypořádání připomínek k novele zákona č. 108/2006, ve znění pozdějších předpisů.

* V odpoledních hodinách se konalo v sídle Unie zaměstnavatelských svazů ČR setkání s finskými a nizozemskými partnery, které proběhlo v rámci projektu ERASMUS+. Tento projekt je zaměřen na oblast sociálního dialogu a personálního zabezpečení v sociálních službách. Místopředseda OS Lubomír Francl zde představil činnost odborů v ČR a sociální dialog v oblasti sociálních služeb.

* Od 14 hodin se místopředsedkyně OS Jana Hnyková a poradce pro ekonomiku OS Kamil Kubáň zúčastnili v Poslanecké sněmovně jednání zdravotního výboru. Na pořadu jednání byly důležité novely zákonů č. 551/1991 Sb., o Všeobecné zdravotní pojišťovně České republiky, a novela zákona č.258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví.

 

4. února

* Místopředseda OS Lubomír Francl společně s regionální manažerkou Ivou Falberovou jednal se členy výboru ZO OSZSP ČR Nemocnice na Homolce o současné situaci.

* V odpoledních hodinách se místopředsedové OS Jana Hnyková a Lubomír Francl účastnili jednání dozorčí rady OS.

 

3. února

* Dopoledne se místopředsedkyně OS Jana Hnyková na MPSV zúčastnila vypořádání připomínek k novele zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí, ve znění pozdějších předpisů.

* Vedení OS spolu s vedoucí právního a sociálního oddělení OS Ivanou Břeňkovou a řídícím sekce pro práci s členskou základnou Janem Šustou jednalo se zástupkyní Evropské federace odborových svazů veřejných služeb (EPSU) Agnieszkou Ghinararu. Diskutovalo se o možnostech poskytování pomoci a školení odborových aktivistů ve způsobech, jak zvýšit členskou základnu. Představila i konkrétní náborové a organizační plány.

 

1. února

* Předsedkyně OS Dagmar Žitníková se spolu s vedoucí právního a sociálního oddělení OS Ivanou Břeňkovou a Miloslavem Touškem zúčastnila na pozvání odborové organizace Nemocnice Sokolov Hippokratova VI. reprezentačního plesu zdravotníků Nemocnice Sokolov. Ples byl moc pěkný a chvíle strávené s kolegy velmi příjemné.

Podobné články

Aktuality 21. 4. 2024 / 21:06

Březen 2024

V pátek 22. března se s ministrem Marianem Jurečkou a jeho týmem sešly předsedkyně OS Dagmar Žitníková, místopředsedkyně OS Jana Hnyková a vedoucí právního a sociálního oddělení OS Ivana Břeňková.

Aktuality 15. 3. 2024 / 19:32

Únor 2024

26. února: Strategické investice a prorůstová opatření, důchody a aktuální situace ve zdravotnictví a situace ve společnosti Liberty Ostrava byly hlavními tématy jednání tripartity.

Aktuality 16. 2. 2024 / 21:56

Leden 2024

29. ledna: Na Ministerstvu zdravotnictví jednal tripartitní pracovní tým pro zdravotnictví.

Načíst další
 
Napište nám