Važme si úspěchů a nedejme si vzít své vize

Sešel se rok s rokem, je za námi Mikuláš s čerty (nikoho neodnesli, i když u některých politiků by to nevadilo) a před námi jsou Vánoce a nový rok.

Na sklonku toho minulého jsme bilancovali a s důvěrou jsme se dívali dopředu. Chtěli jsme, aby se v roce 2015 alespoň částečně vyřešily dlouhotrvající problémy, které máme ve veřejných službách. Trápily nás nízké platy a mzdy zaměstnanců, nedostatek a přetěžování zdravotníků, vzrůstající agrese na pracovištích a málo vzájemného porozumění.

Vyřešily se problémy, nebo se nevyřešily?

Život je pestrý, něco se podařilo, ale vesměs mají lidé pocit, že zásadní změny nepřišly. Samo ale nepřijde nic. Je bláhové se domnívat, že se něco stane jen tak.

Važme si toho, co jsme změnili, a nedejme si vzít své představy a vize. Připomínejme si, že za každou změnou, za každým kouskem pokroku stojí kus práce, osobní intervence a úsilí.

Vážené kolegyně a kolegové, milí kamarádi, dovolte, abych vám všem za ten kus poctivé práce, za vaše osobní nasazení, za entuziasmus a nadšení, které rozdáváte lidem kolem sebe, poděkovala. Pevně věřím, že to, co se nepodařilo letos, spolu dotáhneme příští rok.

Můžeme mnoho, zázraky neumíme, ale dohromady změnit věci dokážeme, to už víme. Důležité ovšem je si to připomínat.

V roce 2016 vám všem a vašim blízkým hodně štěstí, zdraví, lásky, úspěchů a 365 pohodových dnů.

Podobné články

Aktuality 17. 11. 2023 / 21:52

Mladších kolegyň a kolegů ve zdravotnictví je mi líto

Kvapem se blíží svátky klidu, ale to nějak nekoresponduje s děním a problémy ve zdravotnictví.

Aktuality 19. 10. 2023 / 21:55

Pozici hygienické služby je nutné neustále posilovat!

Když jsem v roce 1993 nastoupila na Okresní hygienickou stanici Šumperk, oddělení hygieny výživy, měli jsme svého pana ředitele, vlastní laboratoře, prováděli jsme kontrolní činnost ve stravovacích službách...

Aktuality 18. 10. 2023 / 20:07

Brífink po jednání krajské konference měl význam

Po krajské konferenci Pardubického kraje dne 17. 10. 2023 v Pardubické krajské nemocnici byl se svolením ředitele uspořádán brífink k situaci v nemocnicích, ZZS a v zařízeních sociálních služeb v kraji.

Načíst další
 
Napište nám