Važme si úspěchů a nedejme si vzít své vize

Sešel se rok s rokem, je za námi Mikuláš s čerty (nikoho neodnesli, i když u některých politiků by to nevadilo) a před námi jsou Vánoce a nový rok.

Na sklonku toho minulého jsme bilancovali a s důvěrou jsme se dívali dopředu. Chtěli jsme, aby se v roce 2015 alespoň částečně vyřešily dlouhotrvající problémy, které máme ve veřejných službách. Trápily nás nízké platy a mzdy zaměstnanců, nedostatek a přetěžování zdravotníků, vzrůstající agrese na pracovištích a málo vzájemného porozumění.

Vyřešily se problémy, nebo se nevyřešily?

Život je pestrý, něco se podařilo, ale vesměs mají lidé pocit, že zásadní změny nepřišly. Samo ale nepřijde nic. Je bláhové se domnívat, že se něco stane jen tak.

Važme si toho, co jsme změnili, a nedejme si vzít své představy a vize. Připomínejme si, že za každou změnou, za každým kouskem pokroku stojí kus práce, osobní intervence a úsilí.

Vážené kolegyně a kolegové, milí kamarádi, dovolte, abych vám všem za ten kus poctivé práce, za vaše osobní nasazení, za entuziasmus a nadšení, které rozdáváte lidem kolem sebe, poděkovala. Pevně věřím, že to, co se nepodařilo letos, spolu dotáhneme příští rok.

Můžeme mnoho, zázraky neumíme, ale dohromady změnit věci dokážeme, to už víme. Důležité ovšem je si to připomínat.

V roce 2016 vám všem a vašim blízkým hodně štěstí, zdraví, lásky, úspěchů a 365 pohodových dnů.

Podobné články

Aktuality 19. 2. 2026 / 9:08

Přeměna nemocnic na a. s. je zbytečný a rizikový experiment

Plán jihomoravského hejtmana Grolicha převést krajské nemocnice na akciové společnosti vyvolal odpor. Odbory varují, že změna může zhoršit situaci zaměstnanců a ohrozit dostupnost zdravotní péče.

Aktuality 12. 2. 2026 / 14:53

Jsem členem odborů a jsem na to hrdý

Když se mě někdo zeptá, zda jsem členem odborové organizace, odpovídám s hrdostí: „Ano, jsem." Ne proto, že by to byla nějaká módní záležitost nebo povinnost.

Aktuality 21. 1. 2026 / 18:54

Naděje má hluboké dno

Člověk je bytost žijící mezi tím, co je, a tím, co by mohlo být. Právě v tomto napětí se rodí naděje – vytrvalá síla, která člověka provází i tehdy, kdy se rozum zastaví před zdí, již nelze přelézt.

Načíst další
 
Napište námPřihláška