Kouleli jsme kuželky (už zase)

Tak jsem mrknul na to, co jsem na tomto místě napsal před deseti lety. To bylo mně i vám o deset méně a kouleli jsme kuželky jako o život! Ne, že by to letos bylo jiné, jen pozoruji, zejména na sobě, jisté zvolnění tempa. Ale stejně jako v letech minulých se podařilo, že i tento rok jsme uspořádali v Blansku velký turnaj v kuželkách. Bylo to ve dnech 12. – 14. října 2018 a sjelo se nám 34 družstev. Jedno družstvo mělo přijet i ze Slovenska, ale něco jim do toho vlezlo, a tak kolegy aspoň na dálku tímto pozdravujeme.

Přestože nás bylo opravdu mnoho a začínalo se s prvním ranním kuropěním, byla atmosféra turnaje velmi klidná a komorní. Kuželna byla v provozu od sedmé hodiny a půl hodiny na to začala naše první družstva hrát. Jiskřilo se už od prvních chvil, ale jiskření bylo ryze sportovní.

V prvních várkách už hráli někteří z favoritů a ti se snažili nenechat nikoho na pochybách o tom, že přijeli vyhrát. Před deseti lety jako jediní na turnaji překonali skvělou hranici tisíce bodů borci z Jihlavy a zajistili si tak první místo. Letos se tuto hranici nepodařilo zdolat nikomu, přesto byly dosažené výsledky víc než skvělé, ale o tom později.

Na kuželně se pomalu střídala různá družstva, smíšená, ženy, muži, mladší i starší hráči, amatéři i absolutní začátečníci a všichni si byli podobni v jednom: v radosti ze hry a plném nasazení! Právě proto je tento turnaj skvělý a poděkování patří všem účastníkům bez rozdílu.

Postupně jsme se prokousali až k posledním zápasům, i když jsme měli malý časový skluz. Ten však nevnikl špatnou organizací, ale tím, že někteří hráči, úplně stejně jako v letech minulých, jednoduše nedokázali odehrát 60 hodů ve stanoveném čase. Vzhledem k tomu, že jsme amatéři, je vyšší i míra tolerance vůči ostatním hráčům na dráhách. Ale nakonec turnaj skončil v časové normě a po dobré večeři jsme se mohli sejít na slavnostním vyhodnocení.

Ceny vítězkám i vítězům odevzdal místopředseda OSZSP ČR Luboš Francl. Následně bylo naše nové útočiště – restaurace Na Pražci, plné radostných a nadšených tváří. Některé výsledky byly malým překvapením a o to větší byla radost při vyhlašování. Nejlepší družstva v obou kategoriích dosáhla daleko přes 900 bodů, což je opravdu skvělý výsledek.

Podrobné výsledky, kdo a kolik nahrál, najdete níže jako soubory ke stažení.

Ale vyjmenujeme zde aspoň ty, kteří stáli na bedně nejvýš. První mezi družstvy žen byly sympaťačky z Fakultní nemocnice Plzeň, totéž místo mezi muži obsadilo družstvo mužů z Thermalu Karlovy Vary. Nejlepší mezi ženami byla Martina Vítová reprezentující FN Plzeň, která nahrála úctyhodných 254 bodů. No a první mezi muži byl Petr Beseda z Léčebných lázní Jáchymov, který sestřelil 281 kuželek!

Ale moment!!! A co Čulibrk? To vám byla bitva! Nakonec se ho „podařilo“ získat paní Lence Lipkové, které to v ten den opravdu nešlo a nahrála 59 bodů. To jí však neubralo nic na elánu a sympatiích ke kuželkám a slíbila, že příští rok přijede zase a bude hodně trénovat. Následovalo fotografické defilé s cenami a poháry a spokojení lidé, to byl obraz následujících minut.

Večer jsme si i trošku zatancovali a do svých domovů se všichni rozjeli s jasným cílem. Sejít se příští rok na dvacátém ročníku a být ještě lepší!

Sportu zdar a kuželkám zvlášť!

Mgr. Ladislav KUCHARSKÝ, kucharsky.ladislav@cmkos.cz

Foto autor

Soubory ke stažení

Podobné články

Aktuality 3. 11. 2017 / 8:16

Turnaj v kuželkách – osmnáctiletý!

Tento rok jsme se dočkali už osmnáctého ročníku našich mimořádně oblíbených sportovních her a tím i nejobsazenějšího turnaje – v kuželkách. Uskutečnil se ve dnech 13. – 15. října v Blansku.

Aktuality 10. 10. 2016 / 8:45

Sedmnáctý ročník turnaje v kuželkách byl pohodový

Turnaj v kuželkách se uskutečnil od 30. září do 2. října v Blansku. A příští rok bude mít tento náš největší turnaj už osmnácté narozeniny.

Aktuality 7. 10. 2015 / 10:52

Na kuželkách opět ve velkém počtu

O víkendu 2. až 4. října se do Blanska na turnaj v kuželkách sjelo 39 družstev s 156 sportovně různě nadanými, avšak srdcem sportovně velmi naladěnými účastníky.

Načíst další
 
Napište nám