Turnaj v kuželkách 2013

Člověk se mnohdy nestačí ani ohlédnout a události kolem něj letí jako zeměkoule vesmírem! Stejně je tomu i u nás na svazu a o víkendu 4. – 6. října 2013 prosvištěl velkou rychlostí kolem nás už čtrnáctý ročník turnaje v kuželkách! Opět jsme se všichni sportu chtiví sešli v Blansku ve skvělé kuželkářské hale a na šesti dráhách se mohly začít porovnávat síly. Jak je zvykem, hned od rána padaly kuželky jedna radost i jen tak, pro radost. Na našich sportovkách je totiž pěkné zejména to, že výsledek sportovního výkonu není dogma a že se lidi na naše turnaje jezdí stejně tak pobavit, jako si i zasportovat.

Proto zde nepotkáte žádné nervózní buldoky ženoucí se přes mrtvoly za výsledkem! Naši lidé jsou usmátí, umí si vystřelit i sami ze sebe a druhým nezávidí. Pokud se někomu podaří třikrát za sebou hodit kouli do žlábku, trenér ho neodvolá. Tak to prostě je a když nejsou naházené body, tak jsou aspoň elegantní hody.

Ale aby jste si ti, kteří jste tam nebyli, nemysleli, že to je jen tak, stačí se na svazovém webu podívat na výsledky, které u družstev na čele dosahují velmi slušné úrovně! Vloni jsem na tomto místě psal o tom, že vítěznému družstvu se jako jedinému podařilo překročit hranici devět set bodů. A letos? Letos chyběly jen tři body k překonání bájné hranice tisíci bodů za družstvo!!! Padl také rekord z roku 2010, kdy nejlepší jednotlivec posunul laťku zase o kousek výš a nahrál 277 bodů. Pro nezainteresované, hraje se systémem šedesáti hodů, třicet do plných a třicet na dorážku. A tak se rachot sestřelených kuželek nesl kuželnou od půl osmé ráno až do tmy a večer nastalo slavnostní vyhodnocení.

Mezi mužskými a smíšenými družstvy byl souboj veliký a nakonec se na třetím místě umístilo Družstvo mužů Nemocnice Bílovec. Na druhém místě skončilo smíšené družstvo Nemocnice Přerov a první příčku obsadilo smíšené družstvo Nemocnice Jičín.

Mezi ženami byly na třetím místě dámy z Fakultní nemocnice Brno. Pikantní na tom bylo to, že tomu tak opravdově nevěřily, že mne úplně vykolejily a chvilku jsem pochyboval, jestli jsme to spočítali správně. Ale spočítali jsme to fakt správně a pohár za třetí místo oprávněně putuje do FN Brno. Na druhém místě skončily (již poněkolikáté) dámy reprezentující Fakultní nemocnici Plzeň a na prvním místě, stejně jako vloni, skončila děvčata z Psychiatrické nemocnice v Opavě.

Další hodnocenou kategorií jsou jednotlivci, kteří vynikli průřezově ve svých družstvech. Třetí místo mezi muži obsadil skvělým výkonem 261 Václav Živný z Fakultní nemocnice v Plzni. Druhou nejvyšší příčku obsadil Petr Šístek z Nemocnice v Přerově a nejvýše dosáhl Roman Abel z Oblastní nemocnice v Jičíně. Právě on posunul náš rekord výš na hodnotu dvě stě sedmdesát sedm bodů ze šedesáti hodů.

Jestli si myslíte, že ženy dosáhly nějak výrazně nižších hodnot, mýlíte se! Paní Naďa Mikózciová z Nemocnice Přerov nahrála 241 bodů a přitom skončila „až“ třetí! Druhé místo na pomyslné bedně získala s 254 body Jaroslava Nekvasilová z Oblastní nemocnice Jičín a místo první letos získala za 267 bodů Jarmila Šístková. Jen tak mimochodem, první a třetí dáma si vlastně jen prohodily pořadí z minulého roku. To jsou skvělé výkony, ke kterým musíme všichni gratulovat!

Ale gratulace patří všem a nakonec zejména jedné odvážné dámě, která nedbala na techniku hodu, přijela do Blanska a hrála jako o duši! Skončila sice poslední, ale její radost ze hry byla příkladná a právě proto si cenu útěchy – Čulibrka, určitě zaslouží! A to myslím upřímně bez jakéhokoli náznaku sarkasmu.

Drazí sportovní přátelé! Přijměte, prosím, mé poděkování za vaši snahu a píli, za to, že vás baví rozdávat kolem sebe radost ze hry a jste schopni a ochotni obětovat volný víkend krásnému sportu – kuželkám! Těším se na setkání v příštím, už XV. ročníku!

Foto autor

Soubory ke stažení

Podobné články

Aktuality 17. 10. 2018 / 9:11

Kouleli jsme kuželky (už zase)

Také tento rok jsme uspořádali v Blansku velký turnaj v kuželkách. Bylo to ve dnech 12. – 14. října 2018 a sjelo se nám 34 družstev.

Aktuality 3. 11. 2017 / 8:16

Turnaj v kuželkách – osmnáctiletý!

Tento rok jsme se dočkali už osmnáctého ročníku našich mimořádně oblíbených sportovních her a tím i nejobsazenějšího turnaje – v kuželkách. Uskutečnil se ve dnech 13. – 15. října v Blansku.

Aktuality 10. 10. 2016 / 8:45

Sedmnáctý ročník turnaje v kuželkách byl pohodový

Turnaj v kuželkách se uskutečnil od 30. září do 2. října v Blansku. A příští rok bude mít tento náš největší turnaj už osmnácté narozeniny.

Načíst další
 
Napište nám